Koronawirus: sytuacja na Żywiecczyźnie - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

To stan na poniedziałkowe popołudnie.

Koronawirus 2

 Antoni Szlagor upublicznia następną partie danych. Zwraca uwagę na to, że przez powroty z zagranicy może przybyć osób poddanych kwarantannie:

"Zanim napiszę kolejną informację, dotyczącą ilości osób, które objęte są przez Sanepid kontrolą, chciałbym na początek Państwa uspokoić. Jak zapowiadałem wczoraj, od dziś poprzez obowiązkową kwarantannę zaczną rosnąć statystyki dotyczące osób objętych kwarantanną, gdyż obligatoryjnie każda osoba wracająca z zagranicy taką kwarantanną musi zostać objęta.

Codziennie podaję Państwu dane dotyczące powiatu żywieckiego, w tym kontekście proszę zwrócić uwagę na to, że według danych statystycznych z roku 2017, czyli najbardziej aktualnych liczba mieszkańców naszego powiatu wynosi 153 187 osób.

Według danych, które podała mi Powiatowa Stacja Sanitarno Epidemiologiczna w Żywcu – dziś o godz. 13.30 liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym wynosi 190, kwarantanną objętych jest 20 osób. I to co najważniejsze – w powiecie żywieckim nie ma wykrytego żadnego przypadku zakażenia koronawirusem wywołującym chorobę covid 19.

Zapewne wielu z Państwa zauważyło, że te 190 osób, które jest objęte nadzorem epidemiologicznym stanowi zaledwie 0,12% zaś 20 osób objętych kwarantanną to 0.013% liczby mieszkańców powiatu. To może uspokajać. Pamiętać należy jednak, że w przypadku wystąpienia zakażenia każda osoba może zarazić nawet 4 inne osoby, a wtedy osiągnięty zostanie efekt domina, i zakażenia mogą narastać lawinowo. Póki co, dzięki naszej mądrej postawie, dzięki ograniczeniu wizyt towarzyskich, wyjść z domów, a nade wszystko zamknięciu szkół i instytucji publicznych, minimalizujemy ryzyko zakażenia. I bardzo bym chciał aby te dane procentowe, które dziś Państwu przestawiam nie rosły, ale to rola nas wszystkich, naszej mądrości i roztropności, której w tych szczególnych dniach, dniach kwarantanny narodowej jak nazwał ją minister Łukasz Szumowski, wszystkim Państwu życzę." - napisał burmistrz na swojej stronie FB. 

 

Udostępnij

3
+3
0

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę