Dalsze działania na terenie ŚCODiR w Czernichowie - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Zintegrowana Służba Ratownicza rozpoczęła trzecią dobę pracy na terenie Śląskiego Centrum Opiekuńczo- Leczniczego.

czer4 tyt

 - W chwili obecnej na terenie placówki mamy około 180 pacjentów z różnymi jednostkami chorobowymi. W dniu wczorajszym dotarły do nas kolejne wyniki badań w kierunku Covid-19. Reasumując wyniki: łącznie w grupie z wynikiem dodatnim mamy: 4 osoby z personelu i 22 pacjentów. Na chwilę obecną stan tych osób jest dobry. W pierwszej dobie na miejsce naszych działań w porozumieniu z WCZK został zadysponowany Zespół Ratownictwa Medycznego z Żywca, który dodatkowo weryfikował stan pacjentów i personelu z wynikiem dodatnim. Lekarz z Zespołu Ratownictwa Medycznego, podjął decyzję o przewiezieniu dwóch pacjentów do szpitala. Cały czas pozostajemy w stałym kontakcie ze Starostwem Powiatowym w Żywcu, a także Wójt Gminy Czernichów- cieszy nas fakt, że samorząd sprawnie reaguje na wszystkie nasze prośby i zalecenia. Myślę, że w podobnym tonie mogę wypowiedzieć się na temat współpracy z Żywieckim Pogotowiem Ratunkowym, które również na miarę swoich możliwości wspiera nasze działania przede wszystkim od strony konsultacji z zakresu ratownictwa medycznego i tutaj niskie ukłony dla Pana Piotra Dziedzica- kierownika Pogotowia Ratunkowego w Żywcu. Na miejscu całodobowo pełnią służbę również funkcjonariusze Policji, zabezpieczając obiekt. To bardzo ważne, że oprócz oddziaływania prewencyjnego, nadzorują ruch pojazdów i przemieszczanie się osób w obrębie placówki. Wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego, że tylko wzajemne wsparcie i gra zespołowa pozwoli nam się uporać z kryzysem” - mówi Dawid Burzacki, Koordynator Zintegrowanej Służby Ratowniczej. Dziękujemy również lokalnym jednostkom OSP w szczególności OSP Międzybrodzie i OSP Czernichów-Tresna, a także, wszystkim którzy nas wspierają. Na personalne podziękowania na pewno przyjdzie jeszcze czas”– dodaje Burzacki

- Jeśli chodzi o nasze działania na miejscu, to są one prowadzone w pełnym zabezpieczeniu ochrony biologicznej. Po każdym wyjściu ze strefy, dokonujemy dekontaminacji w specjalnie do tego celu przygotowanej prowizorycznej śluzie. Udało nam się oddzielić i w pełni zdezynfekować oraz wyozonować przy pomocy specjalistycznej firmy, jedną część budynku w której przez całą dobę pracuje i stacjonuje personel Zintegrowanej Służby Ratowniczej. To tutaj znajduje się nasze Centrum Dowodzenia i stąd mamy bezpieczne wyjście i wejście na placówkę, przez śluzy, które utworzyliśmy w budynku. Na miejscu całodobowo, mamy również swojego lekarza, który jest w trakcie odbywania stażu i obecnie pomaga nam w tym ośrodku. We wtorek, dołączy do nas drugi lekarz stażysta. Ponadto na terenie placówki w systemie rotacyjnym pracują ratownicy medyczni, pielęgniarki, pielęgniarze i ratownicy kwalifikowani. Nie sposób tutaj nie wspomnieć o personelu ŚCODiR, który od kilku, a czasami kilkunastu dni przebywa na terenie placówki i z oddaniem opiekuje się pensjonariuszami. To świetni profesjonaliści, którzy najlepiej znają swoich pacjentów i pomimo ogromnego zmęczenia fizycznego i psychicznego z pełnym zaangażowaniem opiekują się podopiecznymi. Pomimo trudnej sytuacji, pensjonariusze są zaopiekowani, a ośrodek funkcjonuje - dodaje Dawid Burzacki ze Zintegrowanej Służby Ratowniczej.

- W tym miejscu chciałbym zaapelować do osób, które chciałby wspomóc nasze działania i odciążyć personel placówki. Pilnie poszukujemy wolontariuszy do opieki. Z naszej strony i dyrekcji ośrodka zapewniamy zakwaterowanie w bezpiecznym miejscu, środki ochrony indywidualnej, ubezpieczenie i pełne wyżywienie. Swoje zgłoszenia, można wysyłać poprzez formularz kontaktowy na stronie www.zsr112.pl/wolontariat . Oprócz ludzi, potrzebujemy również sprzętu do pracy, który niestety jest trudnodostępny na rynku. Chodzi o kombinezony ochronne III Kategorii typ 3,4,5,6 , maseczki FFP2, FFP3, termometry bezdotykowe, butle tlenowe wraz z oprzyrządowaniem (maski do nebulizacji) i innym sprzęt medyczny. Tego sprzętu nigdy za wiele”- mówi Koordynator ZSR.

Myślę, że wprowadzone przez nas procedury i zasady dotyczące, przemieszczania się po placówce, komunikacji (łączność radiowa, która już działa w części placówki, a od środy obejmie cały obiekt) jak również sposób opieki nad pacjentem (ogromny nacisk na dezynfekcje i środki ochrony indywidualnej), te wszystkie działania spowodują, że uda nam się ograniczyć transmisję wirusa i kolejne wyniki pacjentów i personelu, będą dla nas już bardziej zadowalające.

Ratownicy Zintegrowanej Służby Ratowniczej za swoją pracę nie pobierają wynagrodzenia. Można jednak wesprzeć organizację i pomóc w walce z koronawirusem poprzez zbiórkę, która dostępna jest pod adresem: www.zrzutka.pl/koronawirus

Udostępnij

2
+2
0

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę