Wicemarszałek Kałuża z pozytywnymi wynikami testu - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

W trakcie pełnienia obowiązków służbowych wicemarszałek Wojciech Kałuża miał kontakt z osobą, u której jak się po kilku dniach okazało - stwierdzono dodatni wynik na covid-19.

Kaluza 2

Wicemarszałek wykonał test, który wykazał wynik dodatni. Kałuża przebywa obecnie w izolacji.

"Jego stan jest dobry. U osób z Zarządu Województwa, które z racji zbieżnych obowiązków służbowych miały bezpośredni kontakt z wicemarszałkiem - marszałka Jakuba Chełstowskiego i członek Zarządu Izabeli Domogały - również przeprowadzono testy na covid-19. Wyniki są ujemne. Testy przesiewowe przeprowadzono także wśród pracowników, którzy w ostatnim czasie mieli bezpośredni kontakt. Wszystkie wyniki są ujemne. Testy te zostaną powtórzone za tydzień. Do tego czasu marszałek Jakub Chełstowski i członek Zarządu Izabela Domogała będą przebywać w izolacji i nadal pełnić swoje obowiązki Marszałek Jakub Chełstowski - z uwagi na możliwości logistyczne oraz wypełnienie procedur sanepidu w zakresie izolacji – będzie przebywał w Urzędzie Marszałkowskim. Pani Izabela Domogała oraz pozostali przebadani pracownicy oddelegowani zostali na pracę zdalną. Wicemarszałek Dariusz Starzycki i członek Zarządu Beata Białowąs pracują bez zmian. Zarządy Województwa realizowane są w formie zdalnej, zatem w tym zakresie nic się nie zmienia. Obecna sytuacja nie będzie miała wpływu na ciągłość pracy Urzędu Marszałkowskiego. Warto przypomnieć, że wszystkie osoby wchodzące do budynku mają mierzoną temperaturę przy pomocy specjalnego urządzenia. Od wielu tygodni w budynku obowiązuje nakaz noszenia maseczek. Pracownicy wyposażani są w płyny do dezynfekcji i rękawiczki ochronne. W Urzędzie Marszałkowskim dominującą formą pracy jest praca zdalna. W czasie walki z covid-19 troska o zdrowie i procedury bezpieczeństwa są priorytetem." - informuje Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego 

Udostępnij

1
+1
0
Reklama
Reklama
Fundacja Pomocy Dzieciom w Żywcu
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę