Zabiegi ablacji z nowym RTG - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Aparat RTG z ramieniem C, umożliwiający zabiegi z zakresu chirurgii naczyniowej oraz USG z możliwością wykonania echa serca, trafiły do Szpitala Wojewódzkiego w Bielsku-Białej. Sprzęt udało się kupić dzięki dofinansowaniu z Programu Profilaktyki i Leczenia Chorób Układu Sercowo-Naczyniowego Polkard, na lata 2017 – 2020. Program finansuje Ministerstwo Zdrowia.

sprzet szpital

 Łukasz Matlakiewicz, z-ca dyrektora ds. administracyjno-technicznych Szpitala Wojewódzkiego poinformował, że RTG z ramieniem C trafiło do pracowni elektrokardiografii i elektrofizjologii, gdzie wykonuje się m.in. zabiegi ablacji.

– To nowa pracownia. Aparat angiograficzny, służący do obrazowania medycznego, który się tam znajdował, był już mocno wysłużony. Trzeba go było wymienić i dlatego wystąpiliśmy z wnioskiem o dofinansowanie do Polkardu – wyjaśnił dyrektor.

 Nowe RTG z ramieniem C firmy Siemens, to jedno z najnowocześniejszych urządzeń na rynku.

– Szczególnie wykorzystywany jest przy wykonywaniu zabiegów naczyniowych. Sprzęt kosztował prawie 800 tysięcy złotych. Resort zdrowia dofinansował inwestycję kwotą ponad 744 tysięcy złotych. Nasza placówka dała na ten cel prawie 60 tysięcy – dodał Łukasz Matlakiewicz.

240 tysięcy złotych dofinansowania Szpital Wojewódzki otrzymał na USG. Aparat kosztował 250 tysięcy złotych.

– Korzystać będą z niego pacjenci leczeni w naszej poradni kardiologicznej – powiedział dyrektor.

Bielski Szpital Wojewódzki jest jedną z największych placówek na południu Polski. Ma m.in. 17 oddziałów i 19 poradni specjalistycznych.

Udostępnij

1
+1
0
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę