Szpital znów z oddziałem covidowym - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Ma to nie wpłynąć na ilość łóżek.

Szpital nowy xx

W związku z nasilającą się falą epidemii COVID-19 dyrekcja Szpitala Powiatowego w Żywcu podjęła decyzję o utworzeniu 42-łóżkowego Oddziału Covidowego.

Od najbliższego piątku uruchomionych zostanie 12 stanowisk respiratorowych dla pacjentów w najcięższym stanie, natomiast od poniedziałku 15 marca szpital zapewni kolejne 30 łóżek z dostępem do tlenu.

- Utworzenie Oddziału Covidowego nie wpłynie w żaden sposób na ograniczenie liczby łóżek pozostałych jednostek, co oznacza, że wszystkie oddziały i poradnie pozostaną otwarte. Ponadto informujemy, że przestrzeń Oddziału Covidowego jest całkowicie wydzielona, zapewniając tym samym bezpieczeństwo. Zakażeni pacjenci, którzy trafiają do Szpitala Żywiec, przewożeni są w komorze transportowej osobną windą - informuje rzecznik prasowy Starostwa Powiatowego w Żywcu Dariusz Szatanik. 

Udostępnij

3
+2
1
Reklama
Reklama
Fundacja Pomocy Dzieciom w Żywcu
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę