TVP miała rację? Szwedzi w żywieckiej Policji - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Jak poinformowała żywiecka Komenda Powiatowa Policji, zawitała do niej wycieczka młodzieży ze Szwecji. Dlaczego akurat z tamtego kraju, czyli trochę według znanego powiedzenia: „cóż, że ze Szwecji”?

Wizyta Szwedów tyt

 Goście z tej części Skandynawii akurat mogą budzić skojarzenia z niedawną informacją Telewizji Polskiej. Mówiła o tym, że 97% ankietowanych Szwedów popiera politykę polskiego rządu, poniekąd w konsekwencji i postawę polskiej policji. Od kilku lat wręcz można było też słyszeć z ust polityków i Polaków mieszkających w Szwecji o tamtejszym „prawie szariatu”, z którym to mają problem lokalne władze i służby mundurowe.

Rzeczywisty powód

Wizytę w komendzie mundurowym złożyła młodzież ze Szwecji. W czasie odwiedzin policjanci zaprezentowali gościom sprzęt, wykorzystywany przez nich w codziennej służbie oraz przybliżyli specyfikę pracy polskiej policji. Nietypowe odwiedziny były możliwe dzięki wymianie młodzieży zorganizowanej przez Zespół Szkół Mechaniczno–Elektrycznych w Żywcu, gdzie od kilku już lat funkcjonują klasy policyjne. Realizowany projekt „Protecting democratic values”” został zorganizowany przy wsparciu programu Unii Europejskiej Erasmus+.
Trzy grupy młodzieży polskiej i szwedzkiej miały możliwość zwiedzenia budynku żywieckiej policji. Młodzi ludzie zapoznali się ze specyfiką pracy dyżurnego, następnie zwiedzili pomieszczenia dla osób zatrzymanych. Bardzo interesującym punktem odwiedzin był pokaz zabezpieczenia śladów, przeprowadzony przez technika kryminalistyki. Następnie w sali narad policjanci zaprezentowali młodzieży sprzęt, wykorzystywany w codziennej służbie przez polską policję oraz opowiedzieli o licznych akcjach i działaniach profilaktycznych, które prowadzą. Dużo emocji wśród szwedzkiej młodzieży wzbudziły, wykorzystywane do pracy profilaktycznej przez żywieckich stróżów prawa, alko- i narkogoogle. Przy okazji policjanci przypomnieli młodzieży o Europejskim Dniu Bez Ofiar Śmiertelnych na drogach, który obchodzony będzie 21 września oraz zaprezentowali szwedzki oraz polski spot, promujący to wydarzenie. Na zakończenie wizyty każdy uczestnik mógł wsiąść do policyjnego radiowozu oraz zobaczyć pokaz wyszkolenia policyjnego psa.

Udostępnij

6
+6
0

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę