Fałszywi policjanci okradli jubilera - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Policjanci z Żywca wspólnie z mundurowymi z Warszawy zatrzymali 35-letniego mężczyznę oraz 31-letnią kobietę, którzy metodą „na policjanta” oszukali pracownicę sklepu jubilerskiego w Żywcu. Ich łupem padła biżuteria o wartości blisko 37 tys. zł. Zatrzymani usłyszeli już zarzuty. Wczoraj, na wniosek śledczych i prokuratora, sąd tymczasowo aresztował ich na okres trzech miesięcy. Za popełnione przestępstwa w więzieniu mogą spędzić nawet 8 lat.

Fałszywi policjanci

 Do zdarzenia doszło pod koniec marca br. Do jednego ze sklepów jubilerskich w Żywcu zadzwonił mężczyzna i podając się za policjanta powiedział, że na placówkę szykowany jest napad. Pracownicy sklepu polecił, aby spakowała cały towar i przekazała osobie, która się po niego zgłosi. W ten sposób oszuści przejęli biżuterię o wartości blisko 37 tys. zł. Powiadomieni o sprawie śledczy rozpoczęli czynności zmierzające do ustalenia sprawców. W wyniku prowadzonych ustaleń, we wtorek, wspólnie z policjantami z Warszawy, zatrzymali 35-letniego mężczyznę oraz 31-letnią kobietę. Oboje są mieszkańcami stolicy. Oszuści trafili do policyjnego aresztu. Wczoraj usłyszeli zarzuty. Śledczy udowodnili im również, że w ten sam sposób próbowali oszukać cztery inne placówki. Na wniosek śledczych i prokuratora żywiecki sąd tymczasowo aresztował ich na okres trzech miesięcy. Za popełnione przestępstwa w więzieniu mogą spędzić nawet 8 lat.

Udostępnij

0
-2
2
Reklama
Fundacja Pomocy Dzieciom w Żywcu
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę