Chusteczki wyrzuć gdzie indziej. Apel MPWiK - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Żywcu wystosowało apel do osób korzystających z jego usług. 

MPWiK

 Powodem stały się liczne awarie i zatkania instalacji. Żywieckie MPWiK zdiagnozowało przyczynę. Można o niej przeczytać w apelu poniżej:

"Szanowni Państwo, od dłuższego czasu na sieci kanalizacyjnej odnotowujemy awarie z powodu niedrożności przewodu czy zatykania pomp na przepompowniach, powodujące wylewanie ścieków z kanalizacji i wzrost kosztów eksploatacyjnych, za które płacą wszyscy mieszkańcy. Od mieszkańców otrzymujemy zgłoszenia o zatkaniu instalacji wewnętrznej w budynku czy przyłącza kanalizacyjnego. Przyczyną tych zdarzeń są często nawilżające chusteczki do higieny czy dla niemowląt. Ww. chusteczki są kwalifikowane jako odpady i nie mogą być wrzucane do kanalizacji sanitarnej, o czym ich wytwórca informuje poprzez umieszczanie odpowiednich symboli na opakowaniu. W związku z tym prosimy, aby szczególną uwagę zwrócić na nie wprowadzanie do kanalizacji jakichkolwiek odpadów, w tym chusteczek nawilżających."

Udostępnij

7
+5
2
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę