Uratowali trzech nietrzeźwych - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Kiedy temperatura spada poniżej zera, wiele osób narażonych jest na utratę życia lub zdrowia na skutek wychłodzenia organizmu. Problem ten dotyka przede wszystkim osoby bezdomne, samotne, w podeszłym wieku lub będące pod wpływem alkoholu. Tylko w sobotę dyżurny żywieckiej komendy policji kilkakrotnie odebrał telefon z informacją o osobach narażonych na wychłodzenie.

Policja telefon

Pierwsze zgłoszenie wpłynęło około 16.45. W Żywcu na ul. Dworcowej miał znajdować się mężczyzna będący pod wpływem alkoholu. Przybyli na miejsce policjanci potwierdzili zgłoszenie. Zastali tam 41-letniego mieszkańca powiatu żywieckiego, który był nietrzeźwy. Dwie godziny później policjanci otrzymali informację, o mężczyźnie siedzącym w rejonie ul. Krakowskiej w Ślemieniu. Okazało się, że był to 53-latek, również nietrzeźwy. Około 23.25 było kolejne zgłoszenie, dotyczące 50-latka z Żywca. Mężczyzna znajdował się na dworcu, jak mówił było mu zimno i nie miał się gdzie podziać. Policjanci zawieźli go do noclegowni.

Policja zwraca się do wszystkich z apelem o to, aby nie być obojętnym na czyjąś krzywdę i reagować, gdy widzimy sytuację, w której z uwagi na niską temperaturę, ktoś może być narażony na utratę zdrowia czy życia. Na wychłodzenie organizmu są szczególnie narażeni bezdomni, osoby starsze i osoby nietrzeźwe przebywające na dworze. Jeśli widzimy takiego człowieka, nie wahajmy się zadzwonić na numer alarmowy, aby powiadomić o tym policjantów lub inne służby. Każde takie zgłoszenie jest natychmiast sprawdzane.

Udostępnij

1
+1
0
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę