Turyści z Polski coraz chętniej wyjeżdżają na Słowację. Dlaczego warto? - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Zagraniczne przedstawicielstwo SLOVAKIA TRAVEL w Polsce zaprosiło dziennikarzy zajmujących się turystyką do siedziby Instytutu Słowackiego w Warszawie, aby podzielić się z nimi najnowszymi statystykami dotyczącymi wizyt polskich klientów na Słowacji. Przedstawione dane świadczą o tym, że Słowacja to dla Polaków coraz bardziej popularna destynacja turystyczna.

shutterstock 1653505459

W ubiegłym roku Polska stanowiła 13,5% wszystkich gości zagranicznych na Słowację i pod względem turystyki przyjazdowej na Słowację od dawna zajmuje drugą pozycję. W 2023 roku na Słowację przyjechało ponad 282 tys. Polaków, co oznacza wzrost o 49% w porównaniu do 2022 roku, a nawet o 18% w stosunku do 2019 roku. To jeden z nielicznych rynków źródłowych, który przekroczył wartości sprzed Covidu.

Na Polskę w ubiegłym roku przypadało 13,3% wszystkich noclegów gości zagranicznych na Słowacji, a z punktu widzenia turystyki przyjazdowej na Słowację od dawna zajmuje również drugą pozycję pod względem liczby udzielonych noclegów.

W 2023 r. polscy goście dokonali na Słowacji ponad 650 tys. noclegów, co oznacza wzrost o 51% w porównaniu do 2022 r. i o 12% więcej niż w 2019 r. Jest to jeden z nielicznych rynków źródłowych, który przekroczył liczbę sprzed Covid.

Świetnymi wynikami możemy pochwalić się także za pierwsze 3 miesiące 2024 roku. W pierwszym kwartale Słowację odwiedziło ponad 80 000 Polaków, co stanowi 18,4% ogółu turystów zagranicznych w danym okresie, co znalazło odzwierciedlenie także w liczbie udzielonych noclegów (242 452 ), a zatem 21,9%.

W drugiej połowie konferencji prasowej głos zabrali przedstawiciele regionów słowackich, którzy przedstawili swoje aktualności i gotowość na nadchodzący letni sezon turystyczny.

Ze Słowacji byli obecni:

Region Tatry-Spisz-Pieniny i ośrodek Dolina Lewoczyńska - Slavomír Ondko (dyrektor ośrodka)

Region Wysokie Tatry - Lucia Blašková (dyrektor organizacji turystycznej)

Region Liptowski – Katarína Šarafínová (kierownik ds. marketingu organizacji turystycznej)

Słowackie Stowarzyszenie Aquaparków, Kapielisk i Basenów - Peter Kolenčík (wiceprezes stowarzyszenia i dyrektor ośrodka Bešeňová)

Visit Koszyce – Ivana Kavulič (kierownik ds. stosunków międzynarodowych)

Region Gemer – Jaroslav Hric (dyrektor organizacji turystycznej)

Udostępnij

0
0
0
Reklama
Reklama
Fundacja Pomocy Dzieciom w Żywcu
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę