Dwa razy do pożaru w Wielką Sobotę - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Kilka razy rozlegały się w Wielką Sobotę (31 marca) w Ujsołach dźwięki syren strażackich.

Zlatna pozar

Najpierw po godz. 16.00 strażacy wezwani zostali do pożaru budynku zlokalizowanego w Ujsołach przy ul. ks. Pułki. Ogniem zajęty był cały dom. Istniało również zagrożenie dla pobliskiego budynku gospodarczego. W czasie akcji jedna z kobiet zasłabła. Po udzieleniu pierwszej pomocy przez strażaków została odwieziona do szpitala. Pożar ugaszono po około godz. 19.00. W akcji brały udział również: OSP Rajcza, OSP Milówka i strażacy zawodowcy z KP PSP Żywiec.
Około godz. 21.00 tego samego dnia ratownicy wezwani zostali do pożaru sauny w Złatnej Zapolance. Jak podała KSRG OSP Ujsoły na swoim profilu facebookowym:

- Do działań udaliśmy się ponownie w sile dwóch zastępów.. Po dotarciu na miejsce zastaliśmy pożar wewnątrz budynku. Zadania przybyłych na miejsce strażaków polegały na wstępnym ugaszeniu ognia, częściowej rozbiórce wnętrza budynku oraz dogaszeniu pozostałych zarzewi.

To jednak wciąż nie wszystko. Po powrocie ze Złatnej do remizy, strażacy musieli znów udać się na ul. Pułki, gdzie dostrzeżono kolejne płomienie - w belkach tworzących ścianę budynku. Zostały wycięte, a pozostała część konstrukcji została zalana wodą. Po kilkudziesięciu minutach dozorowania sytuacji na pogorzelisku zakończyli akcję.
Większość strażaków w pracy nad tymi trzema zdarzeniami spędziła 10 świątecznych godzin.

 

Udostępnij

1
+1
0

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę