Ratowali dwulatka. Śmigła znów w akcji - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

W sobotę tuż po godz. 13.00 do Centralnej Stacji Ratowniczej Grupy Beskidzkiej GOPR w Szczyrku dotarło zgłoszenie o ataku padaczki u dwuletniego dziecka na Hali Boraczej.

LPR Boracza

Po chwili dyżurny odebrał kolejny telefon i usłyszał, że dziecko jest nieprzytomne i nie oddycha. Na miejsce zdarzenia wyruszył zespół ratowników karetką GOPR. Równolegle zadysponowano śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Drogą dojazdową na Halę Boraczą wyjechał też Zespół Ratownictwa Medycznego. W tym czasie jeden z turystów podjął akcję resuscytacji, która przywróciła dziecku funkcje życiowe. Po dotarciu na miejsce zdarzenia ratownicy przyjęli śmigłowiec LPR, który przetransportował dziecko do szpitala. Dzięki postawie turysty dziecko zostało uratowane.

Zdjęcia: GOPR Beskidy

Udostępnij

42
+42
0
Reklama
Reklama
Fundacja Pomocy Dzieciom w Żywcu
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę