Ćwiczenia rezerwistów w Żywcu - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

W niedzielę w Komendzie Powiatowej Policji w Żywcu przeprowadzone zostały ćwiczenia pod kryptonimem EGIDA-19. W ćwiczeniach wzięło udział 20 rezerwistów z zasobów właściwej terytorialnie wojskowej komendy uzupełnień, którzy stanowią uzupełnienie kadrowe na czas zagrożenia bezpieczeństwa państwa. Podobne ćwiczenia prowadzone były równolegle w wielu innych komendach na terenie całego kraju.

Rezerwisc cwiczyli

Podstawą prawną przeprowadzenia 12-godzinnego ćwiczenia jest Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 25 kwietnia 2019 r. w sprawie liczby osób powoływanych w 2019 r. do odbycia ćwiczeń w jednostkach przewidzianych do militaryzacji oraz Decyzja Komendanta Głównego Policji nr 228 z dnia 15 lipca 2019 r. w sprawie przygotowania w jednostkach organizacyjnych Policji ćwiczenia pod kryptonimem „EGIDA-19”.

Głównym założeniem ćwiczeń było praktyczne sprawdzenie mechanizmów i procedur powoływania rezerw osobowych do jednostek organizacyjnych Policji przewidzianych do militaryzacji, doskonalenie funkcjonowania punktów kontrolno – informacyjnych czy wydawania wyposażenia i umundurowania.

Rezerwiści, którzy uczestniczyli w szkoleniu na terenie naszej jednostki mają nadane przez Wojskowego Komendanta Uzupełnień przydziały organizacyjno-mobilizacyjne do Komendy Powiatowej Policji w Żywcu. Mechanizm ten ma na celu przygotowanie rezerwy kadrowej dla Policji na czas potencjalnego zagrożenia bezpieczeństwa państwa i czasu wojny.

Rezerwistów przywitał Komendant Powiatowy Policji w Żywcu mł. insp. Michał Łukasik. Następnie zostali oni zapoznani z miejscem, gdzie w razie mobilizacji mieliby wykonywać zadania, ze specyfiką służby, podstawowymi zadaniami Policji, a także ze sprzętem i uzbrojeniem wykorzystywanym przez tę formację. Wzięli oni także udział w wykładach poświęconych zasadom udzielania pierwszej pomocy, zasadom ochrony informacji niejawnych, czy zasadami, przypadkami i sposobem posługiwania się bronią palną. Na zakończenie ćwiczenia wszyscy uczestnicy otrzymali stosowne zaświadczenia o jego odbyciu.

Udostępnij

1
-1
2
Reklama
Fundacja Pomocy Dzieciom w Żywcu
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę