Nie tylko ekofiltry. Burmistrz chce też specjalne piece - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Portal dziennik-polityczny.com doniósł, że mieszkaniec Kwidzynia „wymyślił piec, który nie dymi". Do tematu został szybko włączony w artykule burmistrz Antoni Szlagor, jako włodarz miasta z wiadomym ogromnym problemem.

Smog słaby

 Wraz z niższymi temperaturami wrócił temat smogu i obawy przed nim. W Żywcu niebawem mają być montowane w domach prywatnych pierwsze ekofiltry. Tymczasem na Pomorzu 60–letni Marian Strzelczyk z firmy Eko-Wery, zajmującej się produkcją kotłów opracował podobno palnik, który może być zamontowany w tradycyjnym piecu i o 80% zmniejszać zanieczyszczenie. Palnik posiada płytę ze specjalnego kruszywa. Dzięki niej większość zanieczyszczeń jest spalana, substancje szkodliwe utylizowane, a z komina nie leci dym.
Jak się można dowiedzieć z artykułu, urządzenie to było testowane przez 5 lat. Zawartość tlenku węgla w spalinach spadła o ponad 90%. Do zakupu takiego kotła 1 tys. zł dopłaca swoim mieszkańcom miasto Kwidzyń. W tekście przywołany został Antoni Szlagor, który rzekomo chciałby takie piece w Żywcu. Można się zastanawiać, czy związek był innego rodzaju, czy też sława Żywca w Polsce pochodzi stąd, że do czegokolwiek, co związane z tematem nadmiernego smogu, Żywiec pasuje jak ulał. Rzeczywiście na swoim profilu w portalu społecznościowym burmistrz potwierdził, że życzyłby sobie czegoś takiego nie tylko w mieście, ale i na całej Żywiecczyźnie.
Cóż? Może. Na razie czekamy na ekofiltry, czujniki skażenia powietrza w każdej dzielnicy, pełną gazyfikację, drony badające powietrze…..

Udostępnij

2
0
2
Reklama
Reklama
Fundacja Pomocy Dzieciom w Żywcu
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę