Mapy i więcej za 12 mln zł. Pieniądze z RPO - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

W czwartek 16 listopada 2017 r. w Starostwie Powiatowym w Bielsku-Białej zawarta została ważna dla Żywiecczyzny umowa

Chodzi o „.Wykonanie modernizacji i aktualizacji baz danych ewidencji gruntów i budynków/rejestru cen i wartości nieruchomości (EGiB/RCiWN), bazy danych obiektów topograficznych o szczegółowości zapewniającej tworzenie standardowych opracowań kartograficznych w skali 1:500 – 1:5000 (BDOT500), geodezyjnej ewidencji sieci uzbrojenia terenu (GESUT), bazy danych szczegółowych osnów geodezyjnych (BDSOG) wraz z przetworzeniem do postaci dokumentów elektronicznych materiałów zasobu PZGiK, w tym wykonanie archiwizacji, geolokalizacji i utworzenie metadanych” dla Powiatu Żywieckiego.

W imieniu Lidera projektu Powiatu Bielskiego Starosta Bielski Andrzej Płonka i Wicestarosta Grzegorz Szetyński, w obecności Starosty Żywieckiego Andrzeja Kalaty i Wicestarosty Stanisława Kucharczyka, podpisali umowę dla Powiatu Żywieckiego.

Wykonawcami prac jest konsorcjum firm: IGEKA – Usługi geodezyjne i informatyczne Daniel Jasiurkowski ze Starego Sącza, Przedsiębiorstwo Geodezyjno-Kartograficzne Vertical z Żor i Przedsiębiorstwo Geodezyjne GEOPROF s.c. Jarosław Kożuch, Sławomir Zając z Krakowa.
Wartość umowy opiewa na kwotę ponad 12 mln zł.
Zlecone prace polegać będą na informatyzacji i podniesieniu jakości danych ewidencji gruntów i budynków, mapy zasadniczej i innych baz danych geodezyjnych. Ma to na celu zwiększenie bezpieczeństwa obrotu nieruchomościami, ułatwienie w prowadzeniu inwestycji, zapewnienie wiarygodności danych wykorzystywanych do analiz przestrzennych w subregionie południowym województwa śląskiego. Prace będą prowadzone z wykorzystaniem innowacyjnych technologii pomiarowych na zdjęciach lotniczych. Efekty pracy, planowane do osiągnięcia w czerwcu 2019 roku, będą do dyspozycji obywateli, urzędów i inwestorów za pośrednictwem e-usług.
Umowa finansowana jest ze środków unijnych w ramach projektu pn.: „Podniesienie jakości, dostępności oraz zwiększenie wykorzystania administracyjnych zasobów mapowych subregionu południowego województwa śląskiego”, realizowanego w ramach osi priorytetowej  Cyfrowe Śląskie dla działania 2.1 Wsparcie rozwoju cyfrowych usług publicznych Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020”.

Udostępnij

3
+3
0

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę