Zmarł długoletni proboszcz trzebińskiej parafii - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Smutna wieść dotarła z Bielska-Białej na Żywiecczyznę.

Radio eM poinformowało, że minionej nocy, w bielskim Domu Księży Emerytów, zmarł w wieku 80 lat długoletni proboszcz w parafii MB Królowej Różańca Świętego w Trzebini ks. prał. Stanisław Kuczek.

Urodził się w 1939 roku w Jędrzejowie, święcenia kapłańskie przyjął w 1973 roku. W Trzebini St. Kuczek pełnił posługę od 1977 roku. Mieszkał tam, organizował budowę kościoła i został pierwszym proboszczem parafii. Jak podaje Radio eM, w celu zdobycia środków na tą budowę duchowny zwrócił się o pomoc do Polonii amerykańskiej, gdzie nawet wyjechał na krótki czas. Zabiegi Kuczka, w kierunku powstania parafii w Trzebini, spotykały się ze sprzeciwem władz komunistycznych, prowadzono przeciwko niemu postępowania sądowe. Ks. prał. Stanisław Kuczek był proboszczem parafii MB Królowej Różańca Świętego w Trzebini przez 37 lat. Na emeryturę przeszedł w sierpniu 2014 roku.

 

Udostępnij

3
+3
0
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę