Łatwiej w nasze Beskidy z Krakowa - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Dobra wiadomość dla wybierających się z Krakowa w Beskid Żywiecki. Od 10-tego grudnia obowiązuje nowy rozkład jazdy pociągów 2017/2018. Do najistotniejszych zmian należy zaliczyć otwarcie łącznicy Kraków Zabłocie – Kraków Podgórze, która pozwoliła skrócić czas przejazdu pociągów z Krakowa Głównego w kierunku Suchej Beskidzkiej i Żywca. Pojedzie też TLK Halny i KS Ornak.

Pociag info prasowe

Pociągi REGIO spółki Przewozy Regionalne w tych relacjach zaczynają i kończą bieg w Krakowie Głównym, omijając Kraków Płaszów. Piątkowy pociąg REGIO PILSKO w bezpośredniej relacji Kraków Główny – Żywiec to dogodna opcja transportu dla studentów wracających z Krakowa oraz dla turystów planujących weekend w Beskidzie Żywieckim i Makowskim. Połączenia REGIO są skomunikowane w Żywcu z pociągami Kolei Śląskich do Katowic i Zwardonia a w Suchej z Zakopanem. Podobnie jest w przypadku niedzielnych połączeń REGIO. Tak opracowany rozkład jazdy to możliwość wyjazdu z okolic Makowa Podhalańskiego i Suchej Beskidzkiej do Bielska Białej i Katowic oraz powrotu. Ponadto daje on możliwość wygodnego dojazdu z okolic Krakowa w Beskid Żywiecki dla turystów na jednodniowe wycieczki w góry oraz wieczorne połączenie Żywca z Krakowem Głównym dla studentów, tzw. 'Pociąg Studencki'.
16-tego grudnia, czyli w 133 rocznicę powstania Kolei Transwersalnej na linię Żywiec – Sucha Beskidzka powraca weekendowy pociąg TLK HALNY spółki PKP Intercity relacji Bydgoszcz – Zakopane – Bydgoszcz, a w dniu 23 grudnia reaktywowane zostanie weekendowo-sezonowe połączenie KS ORNAK w relacji Katowice – Zakopane – Katowice przez Bielsko i Żywiec.
Stowarzyszenie 'Kolej Beskidzka' dokłada wszelkich starań, aby system transportowy i dostępność turystyczna regionu zostały odbudowane poprzez rozwijanie siatki połączeń kolejowych na linii Żywiec – Sucha Beskidzka.

Udostępnij

4
+4
0
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę