Faktura za śmieci zaważy na budżecie miasta? - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nadchodzą święta Bożego Narodzenia, a z nimi potrzeba dobrych wieści, tymczasem dla mieszkańców Żywca nie wszystkie muszą być pozytywne. Nad miejską kasą prawdopodobnie zawisła na koniec roku groźba bardzo dużego obciążenia.

Faktura na 750

Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, po ostatniej sesji Rady Miejskiej do Urzędu Miejskiego wpłynęła od spółki Beskid Żywiec Sp. z o.o. (zajmującej się gospodarką odpadami na terenie miasta) faktura do zapłaty na 750 tys. zł, za dodatkowy wywóz śmieci dla miasta Żywca za mijający rok. Należność została podobno obliczona teraz, na koniec roku. Tego rodzaju opłaty są skalkulowane wcześniej, w przeliczeniu na ilość mieszkańców. Różnica taka stanowi prawdopodobnie kilkanaście procent budżetu, jaki rocznie przeznacza „miasto” na regulowanie należności wobec tej spółki. Beskid Żywiec Sp. z o. o. jest spółką, w której miasto Żywiec posiada większość udziałów. W związku z tym powinna co kwartał raportować stan należności. W przypadku takich niedopłat informować też wcześniej, a nie na koniec roku, kiedy budżet miejski jest zwykle wyczerpany, a przyszłoroczny ustalony. Czy konsekwencją będzie podniesienie opłat za wywóz śmieci? Zwróciliśmy się z pytaniem do „Ratusza”, co dalej w tej sprawie. Czekamy na odpowiedź.
Warto w tym miejscu podkreślić, że Beskid Żywiec Sp. z o. o. jest firmą zaangażowaną w powstawanie nowych projektów ciepłowniczych, których dotyczyły niedawne konsultacje (biomasa, RDF).

Udostępnij

0
-15
15
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę