"Oświadczenie majątkowe" po Kolędzie... - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Parafia Świętego Mikołaja Biskupa w Rychwałdzie opublikowała podziękowania, skierowane do wiernych, za przyjęcie kapłanów podczas wizyty duszpasterskiej. Przy tej okazji trochę danych liczbowych.

rychałd

Jak można przeczytać, otwarło przed przed duchownymi w tej parafii drzwi 656 rodzin, 73 były zamknięte, a 12 nie życzyło sobie kapłana. Dla porównania w 2014 roku przyjęło  633 rodziny, 49 domów było zamkniętych, a w 7 nie życzono sobie kapłana. Parafia przekazała też informację na temat przeznaczenia datków:

"ofiary z kolędy zebrane przez kapłanów przeznaczone są w 10% na cele diecezjalne, w 30% na kurię zakonną, a w pozostałych 60% na klasztor, z czego opłacamy pensje pracowników świeckich, ubezpieczenia i inne wydatki klasztorne."

Udostępnij

4
+1
3

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę