PoPieronie na festiwalu folkowym - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Za niespełna tydzień w dniach od 22. - 24.05.2018 r. w Kozienicach odbędzie się III edycja festiwalu FolkoBranie - "W stronę Gór". Weźmie w nim udział reprezentant Beskidu Żywieckiego.

 DSC5856

Z naszego regionu na tym festiwalu wystąpi żywiecka Kapela  PoPieronie. Jako sekcja  smyczkowa zagrają z orkiestrą, poprowadzą warsztaty sekcji smyczkowej oraz wystąpią na scenie ze swoim  autorskim materiałem obok takich zespołów jak: Patryk Walczak & Patatajtryk Orkiestra, Trebunie-Tutki, VOŁOSI, Kapela Maliszów, 9 SIŁ i Grupa Śpiewacza Magurzanki.

Kapelę PoPieronie od 2009 roku tworzy czwórka młodych ludzi (w 2015 roku dołączyła piąta osoba). Od dzieciństwa każdy z nich dorastał wśród tradycji i kultury Beskidu Żywieckiego. Po latach zdobywania doświadczeń artystycznych oraz kształcenia się w kierunkach muzycznych, podjęli oni chęć kontynuacji tej rodzimej tradycji. Razem tworzą unikalny styl gry, łącząc swoje indywidualne pasje twórcze na gruncie muzyki głęboko zakorzenionej w ich góralskiej obyczajowości. Każdy z nich poznał także muzykę pogranicza kultur: polskiej, słowackiej oraz węgierskiej, których pierwiastki można dostrzec w ich twórczości. 

FolkoBranie zaś, to różnorodny festiwal muzyczny, na który składa się kilkudniowe obcowanie z żywą kulturą, nawiązującą do tradycji. To przede wszystkim czas dobrych spotkań i wspaniała muzyczna uczta! A to wszystko odbywa się w Kozienicach, spokojnej, przyjaznej miejscowości, położonej nad pięknym Kozienickim Jeziorem. Stroną organizacyjną festiwalu zajmuje się Szkoła Muzyczna I stopnia w Kozienicach przy współpracy Stowarzyszenia Szkoły Muzycznej w Kozienicach „Kanon”. Pomysłodawcami festiwalu są Kinga Bobienko i Patryk Walczak.

Udostępnij

4
+4
0
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę