Kiedy "obejście WG" i za ile - kolejne zapewnienia - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Co wiemy po poniedziałku i hucznym, międzynarodowym spotkaniu w naszym mieście osób z najwyższego szczebla, w sprawie budowy autostrady S1 w naszym regionie?

Konferencja Polsko Slowacka

Podczas dzisiejszej wizyty Ministra Infrastruktury - Andrzeja Adamczyka i słowackiego słowackiego Ministra Infrastruktury i Budownictwa – Árpáda Érseka w siedzibie Starostwa Powiatowego w Żywcu podpisano memorandum. Co oznacza takie pismo:
- Memorandum to decyzja o współpracy polsko - słowackiej na niwie drogownictwa i kolejnictwa. To, czym my jesteśmy najbardziej zainteresowani, to realizacja inwestycji obejścia WG – powiedział nam poseł na Sejm RP z Bielska – Białej, Stanisław Szwed.

Drugą częścią spotkania było skierowanie do przetargu budowy „obejścia Węgierskiej Górki”. Sprawa, co do której od dawna pożąda się faktów i konkretów. Co  wniosło dzisiejsze spotkanie?  Tym razem, że tzw. obejście Węgierskiej Górki gotowe ma byc do 2022 roku i jest za co go zbudować.
- Rząd PiS zapewnił finansowanie budowy obejścia Węgierskiej Górki. Limit finansowy do 135 mld zł na Porgram Budowy Dróg Krajowych, dotyczy również tego przedsięwzięcia. - powiedział nam minister Andrzej Adamczyk.
- Wszystkie inwestycje to kwota 5 mld zł, zapewnione są w funduszu drogowego – to z kolej Stanisław Szwed.
Jednocześnie Ministerstwo Ifrastruktury i Budownictwa wydało komunikat:

"Jest to najtrudniejsze zadanie inwestycyjne realizowane na drodze ekspresowej S1. Rozpoczęcie prac budowlanych zaplanowano na 2019 r., a ich zakończenie na 2022 r. Na odcinek o długości 8,5 km będą składały się dwa tunele budowane metodą górniczą (o długości ok. 830 m pod masywem Barania i 980 m pod masywem Białożyński Groń). W ramach inwestycji powstaną również estakady nad dolinami potoków górskich i drogi dojazdowe. Z uwagi na górski charakter trasy będzie ona przebiegała w znaczącej części na obiektach inżynierskich. Odcinek „Obejścia Węgierskiej Górki” połączy zrealizowane już odcinki: Żywiec – Przybędza z odcinkiem Milówka – Szare."

Poniżej w galerii można zobaczyć przekroje planowanych tuneli oraz brakującego odcina S1.

Udostępnij

2
+2
0
Reklama
Reklama
Fundacja Pomocy Dzieciom w Żywcu
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę