Zakończony protest w Hutchinsonie - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Od czwartku 4 stycznia w żywieckiej spółce Hutchinson 2 trwała akcja protestacyjna. Na bramach pojawiły się związkowe flagi i transparenty. Był to kolejny etap walki „Solidarności” o podwyżki płac dla załogi tej firmy. Jaki skutek?

Hutchinson strajk

Pod koniec ubiegłego roku w Hutchinsonie 2 rozpoczął się spór zbiorowy, dotyczący wyłącznie podwyżek wynagrodzeń dla załogi tej spółki. Swoje żądania związkowcy przedstawili 14 grudnia. W trakcie negocjacji przedstawiciele załogi wykazali maksymalną dobrą wolę i elastyczność, znacznie redukując wielkość żądanych podwyżek. Niestety, mimo tego rozmowy z przedstawicielami pracodawcy nie przyniosły żadnego efektu. Przedstawione propozycje nie realizowały nawet części oczekiwań załogi i były nie do przyjęcia dla związkowców – tym bardziej, że Hutchinson szczyci się bardzo dobrymi wynikami finansowymi. 19 grudnia podpisany został protokół rozbieżności. Następnie zakładowa „Solidarność” rozpoczęła kolejny etap batalii o podwyżki płac – oflagowane zostały bramy zakładu. Związkowcy oczekiwali przedstawienia przez pracodawcę nowych propozycji, będących odzwierciedleniem sytuacji finansowej spółki i podjęcia bardziej efektywnych rozmów.

Akcja protestacyjna zakończyła sie wczoraj, trwała 19 dni.

- Podpisaliśmy porozumienie. Udało nam sie wywalczyć podwyżki. Nie takiej wysokości wprawdze, jak oczekiwaliśmy, ale i tak jesteśmy zadowoleni - powiedzał nam Krzysztof Gaj, przewodnicżacy zakładowej organizacji NSZZ "Solidarność" w tej firmie.

Udostępnij

15
+8
7
Reklama
Reklama
Fundacja Pomocy Dzieciom w Żywcu
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę