Bezdomnych w powiecie nie ma.... - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

 Pojawiły się dane policyjne na temat lokalnej bezdomności.

Chata

Z raportu rocznego Komendy Powiatowej Policji w Żywcu wynika, że na terenie powiatu żywieckiego w roku 2017 nie ujawniono osób bezdomnych. Działania były realizowane w ramach Krajowego Planu Działań przeciwko Handlowi Ludźmi na lata 2016-2018.  Czy jest tak rzeczywiście, skoro wielu z nas widuje osoby mogące być potencjalnymi bezdomnymi.  Taki oficjalny trend potwierdziła Aleksandra Trond, kierownik Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Żywcu.
- Liczenie osób, które są rzeczywiście bezdomnymi odbywało się w nocy 24/25 stycznia. Czekamy jeszcze na raport Straży Miejskiej, a według danych Policji nie znalazła się ani jedna taka osoba, którą na terenie Żywca można by uznać za bezdomną. Zdarzają się jednak osoby, którym doraźnie trzeba z różnych powodów zapewnić schronienie. Każda gmina ma obowiązek zapewnić takie miejsce na swoim terenie. W Żywcu znajduje się ono przy ul. Oczkowskiej - stwierdziła Aleksandra Trond.

Wikt również

Zapewnienie schronienia to oczywiście nie wszystko. Bezdomni w potrzebie mogą szukać pomocy żywnościowej w żywieckiej jednostce Polskiego Komitetu Pomocy Społecznej, przy ul. Sienkiewicza 19:
- Wydajemy potrzebującym podstawowe racje żywności, jednak muszą posiadać dokument tożsamości oraz zaświadczenie z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, że są w takiej potrzebie i trudnej sytuacji – powiedział nam Andrzej Bednarz z PKPS.
Wobec powyższych słów i kontekstu należy oczywiście cieszyć się, że formalnie takich osób nie odnotowano i że zima jest w tym roku łaskawa dla ewentualnych doraźnie potrzebujących schronienia.

Udostępnij

2
-4
6
Reklama
Reklama
Fundacja Pomocy Dzieciom w Żywcu
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę