Zmiany personalne w parafiach diecezji - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Diecezja bielsko-żywiecka ogłosiła zmiany „kadrowe” w parafiach. Jak to się przedstawia? Który proboszcz odchodzi, który wikary? Kto ich zastąpi?

Zmiany

 Administratorzy/Proboszczowie

 1. Ksiądz Borgosz Piotr z parafii Świętego Jana Chrzciciela w Bielsku-Białej Komorowicach do parafii Jezusa Chrystusa Odkupiciela Człowieka w Bielsku-Białej Os. Karpackie.
 2. Ksiądz Ciurla Krzysztof z parafii Matki Bożej Różańcowej w Trzebini do parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Czernichowie.
 3. Ksiądz Fijołek Jarosław z parafii Chrystusa Króla w Bielsku-Białej Leszczynach do parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Pietrzykowicach.
 4. Ksiądz Kostrzewa Leszek z parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bielsku-Białej do parafii Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Targanicach.
 5. Ksiądz Kotlarski Tomasz z parafii Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza w Kozach do parafii Świętej Elżbiety w Cieszynie.
 6. Ksiądz Włoch Mirosław z parafii Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Targanicach do parafii Świętego Michała Archanioła w Wilkowicach.

Emeryci 

 1. Ksiądz Fryczowski Jerzy zakończenie posługi w parafii Jezusa Chrystusa Odkupiciela Człowieka w Bielsku-Białej Os. Karpackie.
 2. Ksiądz Goryl Jan zakończenie posługi w parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Pietrzykowicach zamieszkały w Domu Księży Emerytów w Bielsku-Białej.
 3. Ksiądz Jasek Józef zakończenie posługi w parafii Chrystusa Króla w Bielsku-Białej Leszczynach.
 4. Ksiądz Kuliga Franciszek zakończenie posługi w parafii Świętego Michała Archanioła.

Neoprezbiterzy

 1. Ksiądz Byrtek Michał do parafii Świętej Marii Magdaleny w Międzybrodziu Bialskim.
 2. Ksiądz Faruga Paweł do parafii Świętego Macieja Apostoła w Bielanach.
 3. Ksiądz Iwanek Piotr do parafii Jezusa Chrystusa Odkupiciela Człowieka w Bielsku-Białej Os. Karpackie.
 4. Ksiądz Nowak Wojciech do parafii Świętego Marcina w Radziechowach.
 5. Ksiądz Stoły Maciej do parafii Chrystusa Króla w Żywcu Sporyszu.
 6. Ksiądz Stopka Marcin do parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Milówce.

Wikariusze

 1. Ksiądz Bieniek Tomasz z parafii Opatrzności Bożej w Bielsku-Białej do parafii Świętego Macieja w Andrychowie.
 2. Ksiądz Bytomski Marcin z parafii Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Żywcu do parafii Wszystkich Świętych w Wieprzu k. Andrychowa.
 3. Ksiądz CaderStanisław z parafii Miłosierdzia Bożego w Żywcu Moszczanicy do parafii Świętego Stanisława Biskupa i Męczennika w Andrychowie.
 4. Ksiądz Gajzler Marcin z parafii Świętego Macieja Apostoła w Bielanach do parafii Chrystusa Króla w Bielsku-Białej Leszczynach.
 5. Ksiądz Gaweł Grzegorz z parafii Opatrzności Bożej w Cieszynie Pastwiskach do parafii Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Kaniowie.
 6. Ksiądz Gibas Jerzy z parafii Jezusa Chrystusa Odkupiciela Człowieka w Bielsku-Białej Os. Karpackie do parafii Świętego Jana Nepomucena w Pogwizdowie.
 7. Ksiądz Grygierczyk Miłosz z parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Milówce do parafii Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza w Kozach.
 8. Ksiądz Hahn Tomasz z parafii Miłosierdzia Bożego w Sułkowicach-Łęgu do parafii Świętego Michała Archanioła w Włosienicy.
 9. Ksiądz Kaleta Bogusław z parafii Świętego Stanisława Biskupa i Męczennika w Łodygowicach Górnych do parafii Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Pogórzu.
 10. Ksiądz Kierpiec Grzegorz z parafii Świętego Maksymiliana Męczennika w Oświęcimiu do parafii Miłosierdzia Bożego w Sułkowicach-Łęgu.
 11. Ksiądz Kocan Dariusz z parafii Świętego Wawrzyńca Diakona w Bielowicku do parafii Świętej Anny w Pruchnej.
 12. Ksiądz Kornecki Maciej z parafii Świętego Macieja w Andrychowie do parafii Opatrzności Bożej w Bielsku-Białej.
 13. Ksiądz Koryciński Damian z parafii Świętej Katarzyny w Cięcinie do parafii Świętej Małgorzaty w Bielsku-Białej Kamienicy.
 14. Ksiądz Kramarz Przemysław z parafii Świętej Małgorzaty w Bielsku-Białej Kamienicy do parafii Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza w Kozach.
 15. Ksiądz Krupa Jakub z parafii Świętego Urbana w Kobiernicach do parafii Świętego Józefa w Bielsku-Białej Złote Łany.
 16. Ksiądz Kuchejda Kamil z parafii Opatrzności Bożej w Bielsku-Białej do parafii Świętych Małgorzaty i Katarzyny w Kętach.
 17. Ksiądz Lach Łukasz z parafii Świętego Michała Archanioła w Leśnej do parafii Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Jaworzynce.
 18. Ksiądz Lach Wojciech z parafii Świętego Jana Nepomucena w Pogwizdowie do parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Milówce.
 19. Ksiądz Legut Krzysztof z parafii Świętego Wojciecha w Jeleśni do parafii Najświętszej Rodziny w Kozach.
 20. Ksiądz Lisicki Marcin z parafii Świętego Michała Archanioła w Włosienicy do parafii Chrystusa Króla w Żywcu Sporyszu.
 21. Ksiądz Łacek Bartosz z parafii Świętej Marii Magdaleny w Cieszynie do parafii Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Żywcu.
 22. Ksiądz Mależyna Dariusz z parafii Świętego Jana Nepomucena w Pogwizdowie do parafii Świętej Katarzyny w Cięcinie
 23. Ksiądz Maślanka Piotr z parafii Świętego Józefa w Bielsku-Białej Złote Łany do parafii Świętej Marii Magdaleny w Cieszynie.
 24. Ksiądz Michniok Tomasz z parafii Świętego Bartłomieja w Czańcu do parafii Świętego Jana Chrzciciela w Bielsku-Białej Komorowicach.
 25. Ksiądz Niedziela Tomasz z parafii Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Kończycach Małych do parafii Najdroższej Krwi Pana Jezusa Chrystusa w Bystrej Krakowskiej.
 26. Ksiądz Otworowski Sebastian z parafii Najdroższej Krwi Pana Jezusa Chrystusa w Bystrej Krakowskiej do parafii Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Targanicach.
 27. Ksiądz Pal Wojciech z parafii Świętego Jana Chrzciciela w Bielsku-Białej Komorowicach do parafii Chrystusa Króla w Bielsku-Białej Leszczynach.
 28. Ksiądz Pszczółka Maciej z parafii Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Kaniowie do parafii Świętego Jana Nepomucena w Pogwizdowie.
 29. Ksiądz Pszczółka Marek z parafii Jezusa Chrystusa Odkupiciela Człowieka w Bielsku-Białej os. Karpackie do parafii Świętego Urbana w Kobiernicach.
 30. Ksiądz Rajda Piotr z parafii Świętej Marii Magdaleny w Międzybrodziu Bialskim do parafii Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Czechowicach-Dziedzicach.
 31. Ksiądz Samek Marcin z parafii Świętego Marcina w Radziechowach do parafii Świętego Jakuba w Rzykach.
 32. Ksiądz Sandok Marcin z parafii Świętego Maksymiliana Męczennika w Oświęcimiu do parafii Opatrzności Bożej w Bielsku-Białej.
 33. Ksiądz Sporek Władysław z parafii Świętych Małgorzaty i Katarzyny w Kętach do parafii Świętego Stanisława Biskupa i Męczennika w Łodygowicach Górnych.
 34. Ksiądz Stąporek Ariel z parafii Świętego Floriana w Żywcu Zabłociu do parafii Świętego Maksymiliana Męczennika w Oświęcimiu.
 35. Ksiądz Suski Sławomir do parafii Świętego Wawrzyńca Diakona w Bielowicku.
 36. Ksiądz Szafrański Damian z parafii Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Pogórzu do parafii Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Kończycach Małych.
 37. Ksiądz Szczyrbak Włodzimierz z parafii Świętego Jakuba w Szczyrku do parafii Matki Bożej Różańcowej w Trzebini.
 38. Ksiądz Szewczyk Dawid z parafii Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza w Kozach do parafii Świętej Katarzyny w Cięcinie.
 39. Ksiądz Szydło Tymoteusz z parafii Przemienienia Pańskiego w Buczkowicach do parafii Świętego Maksymiliana Męczennika w Oświęcimiu.
 40. Ksiądz Tomala Paweł z parafii Świętej Anny w Pruchnej do parafii Świętego Michała Archanioła w Leśnej.
 41. Ksiądz Trzopek Adrian z parafii Chrystusa Króla w Żywcu Sporyszu do parafii Opatrzności Bożej w Cieszynie Pastwiskach.
 42. Ksiądz Wróbel Piotr z parafii Wszystkich Świętych w Wieprzu k. Andrychowa do parafii Świętego Wojciecha w Jeleśni.
 43. Ksiądz Zawarus Piotr z parafii Najświętszej Rodziny w Kozach do parafii Świętego Bartłomieja w Czańcu.

Inne

 1. Jacek Pędziwiatr odwołany z funkcji Rzecznika Prasowego Diecezji Bielsko-Żywieckiej, asystenta kościelnego redakcji bielsko-żywieckiego Gościa Niedzielnego, dyrektora programowego radia diecezjalnego Anioł Beskidów. Zamieszkały w parafii św. Jerzego w Jasienicy (urlop zdrowotny).
 2. Ksiądz Chrzan Tomasz z parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bielsku-Białej do parafii Świętej Marii Magdaleny w Mazańcowicach (rezydent).
 3. Ksiądz Dziedzic Bartłomiej z parafii Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Targanicach(urlop formacyjny)
 4. Ksiądz Gacek Jan z parafii Świętego Jakuba w Rzykach do Archidiecezji Krakowskiej
 5. Ksiądz Gębala Józef z parafii Świętej Katarzyny w Cięcinie do parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Wiśle (pomoc duszpasterska).
 6. Ksiądz Kaczor Kamilz parafii Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Czechowicach-Dziedzicach do parafii Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Bielsku-Białej Hałcnowie (rezydent).
 7. Ksiądz Krymiec Wojciech z parafii Świętego Stanisława Biskupa i Męczennika w Andrychowie do parafii Przenajświętszej Trójcy w Wilamowicach (rezydent).
 8. Ksiądz Niemiec Waldemar z parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Czernichowie do parafii Chrystusa Króla w Bielsku-Białej Leszczynach (pomoc duszpasterska)
 9. Ksiądz Związek Tomasz z parafii św. Elżbiety w Cieszynie (dom rekolekcyjno-formacyjny)
 10. Ksiądz Bączek Piotr z parafii św. Maksymiliana Kolbe w Bielsku-Białej Aleksandrowicach do parafii Św. Jana Chrzciciela w Bielsku-Białej Komorowicach, mianowany dyrektorem radia diecezjalnego Anioł Beskidów.

Udostępnij

16
+9
7

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę