Nowa linia w browarze - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Małgorzata Lubelska, Członek Zarządu i Dyrektor Marketingu Grupy Żywiec S.A. oraz Tomasz Klima, Dyrektor Arcyksiążęcego Browaru w Żywcu, zainaugurowali uruchomienie nowej linii do produkcji piw bezalkoholowych.

grupa

Inwestując ponad 11 milionów złotych w nową technologię, Grupa Żywiec kontynuuje strategię rozwoju oferty napojów bezalkoholowych dla dorosłych konsumentów.
„Nowa linia do produkcji piw bezalkoholowych należy do najnowocześniejszych tego typu instalacji na świecie. Wraz z tą inwestycją, Polska stała się jednym z nielicznych europejskich krajów w Grupie Heineken, który dysponuje tą technologią. Jesteśmy bardzo dumni, że Browar w Żywcu zyskał nowe, zaawansowane technologicznie moce produkcyjne, które pozwolą nam odpowiadać na rosnące zainteresowanie konsumentów piwami bez alkoholu” – powiedział Tomasz Klima, Dyrektor Arcyksiążęcego Browaru w Żywcu.
Unikalna w branży piwowarskiej technologia pozwala na wykorzystanie procesu ciągłej rektyfikacji próżniowej do łagodnej obróbki piwa w niskiej temperaturze, pozwalając utrzymać wysoką stabilność i najwyższą jakość piwa 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu.
W długofalowej perspektywie konsumenci nie będą pili więcej piwa, ale będą pili inaczej wybierając różnorodne produkty dopasowane do bardziej aktywnego stylu życia. Dziś już 5 milionów Polaków nie pije alkoholu. Piwa bezalkoholowe to w ostatnich latach najszybciej rosnący segment rynku.
„Grupa Żywiec pełni wiodącą rolę w rozwoju tej kategorii w Polsce. W tym sezonie zaoferowaliśmy konsumentom najszerszy na rynku wybór piw bezalkoholowych. W naszej Strefie Zero znajdują oni dziś takie marki jak Heineken 0.0.%, Żywiec 0.0.% oraz trzy warianty smakowe Warki Radler 0.0.%. Dotychczasowa sprzedaż tych piw znacznie przekroczyła nasze oczekiwania. W pierwszym półroczu tego roku zwiększyliśmy nasz udział w tym segmencie rynku, a w czerwcu niemal co druga złotówka wydawana na piwa bezalkoholowe przypadała na produkty Grupy Żywiec” – powiedziała Małgorzata Lubelska, Członek Zarządu i Dyrektor Marketingu Grupy Żywiec S.A. „Cieszymy się, że Heineken 0.0.% będzie produkowany w Arcyksiążęcym Browarze w Żywcu, dzięki czemu będziemy 
w stanie lepiej odpowiadać na rosnące zainteresowanie konsumentów i dalej rozwijać ten segment naszego portfolio, realizując jednocześnie naszą wizję” – dodała.
Rosnąca sprzedaż piw bezalkoholowych, a także coraz częstszy wybór przez konsumentów piwnych specjalności i piw premium pozytywnie przekłada się na wyniki Grupy Żywiec.

Źródło: informacja prasowa

Udostępnij

2
+2
0
Reklama
Reklama
Fundacja Pomocy Dzieciom w Żywcu
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę