"Kościarnia" i okolica jednak na sprzedaż - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Czy wyglądające dziś na opuszczone i zapomniane, obiekty dawnego WOP-u doczekają się nowego właściciela? Jest oferta, ale i kwota niemała.

Kosciarnia sprzedaz

Zimą pisaliśmy o planach Agencji Mienia Wojskowego, co do obiektu, zlokalizowanego przy ul. Witosa 3. AMW zamierzało tą nieruchomość wynajmować, jednak nie pozwolił na to zły stan budynku, znajdującego się w centralnym punkcie placu, stanęło więc na planach sprzedaży. Przy tej okazji warto przypomnieć, że niszczejący gmach, to figurująca na liście żywieckich zabytków dawna „kościarnia”. Budynek powstał w latach 1868–1900 jako Fabryka Mąki Kostnej i Kwasu Siarkowego. Jej projektantem był Karol Pietschka, znany w dawnym Żywcu architekt. 

 „Pod młotek”

Po wielu miesiącach krakowski oddział AMW ogłosił przetarg na tą nieruchomość. Licytowana będzie 2 października, a cena wywoławcza to 1,8 mln zł.

Na ofertę składają się:

- działka nr 2848/1 o pow. 0,1625 ha ma kształt trapezu natomiast działka nr 2848/3 o pow. 1,0412 ha ma kształt wieloboku; wszystkie działki są płaskie. Ww. działki przedzielone są wzdłuż całej granicy działką nr 2848/2 na której przy jej południowo-wschodniej granicy zlokalizowany jest most umożliwiający bezpośrednie połączenie ww. działek w integralną część.

- działka nr 2848/3 jest wygrodzona i zagospodarowana. Zlokalizowane są na niej dwa budynki oraz utwardzone place i drogi dojazdowe. Teren częściowo porośnięty drzewami – starodrzew parkowy. Od strony południowo-zachodniej posadowiony jest zabytkowy dwukondygnacyjny budynek biurowy o powierzchni użytkowej 479,55 m2 i kubaturze 3 559,00 m3. Rok budowy 1900. Obiekt dwukondygnacyjny z nieużytkowym poddaszem, podpiwniczony, murowany. Stropy murowane i drewniane. Na dachu znajduje się maszt antenowy. Budynek wyposażony w instalacje: elektryczną, wodną, kanalizacyjną, gazową, odgromową. Ogrzewanie z kotła gazowego.

- ponadto na działce posadowiony jest również jednokondygnacyjny budynek garażu, niewpisany do rejestru zabytków, o powierzchni użytkowej 974,00 m2 i kubaturze 5 078,00 m3. Rok budowy 1972. Budynek jednokondygnacyjny, niepodpiwniczony, w technologii mieszanej – murowano-betonowej. Stropodach o konstrukcji stalowej z żelbetowymi płytami korytkowymi, dwuspadowy kryty papą. Ściany budynku nieocieplone, otynkowane. Instalacje: elektryczna, wodna, kanalizacyjna, gazowa. Ogrzewanie z własnej kotłowni. Media w budynkach obecnie odłączone.

- działka nr 2848/1 z trzech stron  ogrodzona - znajduje się na niej parking.

Zainteresowani mogą szukać bliższych informacji pod danymi kontaktowymi:

Małgorzata Chwał, Starszy specjalista

AMW

(Dział ds. Marketingu i PR)

Tel.: (+48 12) 211-40-20

E-mail: m.chwal@amw.com.pl

 

Udostępnij

1
+1
0

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę