Nowy punkt na granicy - nie tylko winiety - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Uzyskamy tam kompleksowe informacje na temat sąsiedniego kraju, a przede wszystkim zapłacimy za przejazd.

Słowacka Národná diaľničná spoločnost (urząd nadzorujący drogi szybkiego ruchu i autostrady) informuje, że jeszcze w tym roku ma być oddany w Skalitem punkt, w którym będzie można nie tylko kupić elektroniczną winietę na autostrady i drogi ekspresowe, ale i uzyskać informacje turystyczne i kulturalne na temat Słowacji. Zlokalizowany będzie zaraz za granicą w Zwardoniu, dla wyjeżdżających z Polski. Dotąd w stojących tam kontenerach można kupić tylko winiety. Nowocześnie wyposażony słowacki punkt informacyjny znajduje się już natomiast przy pasie prowadzącym w kierunku Polski, kilka kilometrów przed granicą w Zwardoniu. Oprócz sprzedaży winiet i kompleksowego punktu informacyjnego jest tam duży parking ze stołami i ławkami w atrakcyjnym widokowo miejscu, a nawet plac zabaw dla dzieci.

 To akurat płatny odcinek

Na Słowacji koniecznością uiszczenia opłaty za przejazd objęte jest 648 km autostrad i dróg szybkiego ruchu. Należy do nich właśnie droga ekspresowa od przejścia granicznego w Zwardoniu do Świerczynowca przed Cadcą. Koszt opłacenia winiety dla samochodu osobowego to 10 euro na 10 dni, 14 euro na 30 dni i 50 euro na rok. Opłatę można też wnosić elektronicznie, za pośrednictwem strony emyto.sk  

 

Udostępnij

3
+3
0

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę