Parkowanie przy "Piątce". Złoty środek? - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Przeciąga się nierozwiązany od lat problem parkowania samochodów rodziców i opiekunów, przywożących dzieci do Szkoły Podstawowej nr 5 w Żywcu. Planowane jest spotkanie z rodzicami, w tym właśnie temacie. Znów przedwyborczy wiec, czy tym razem konkret?

Parkowanie piatka

O sprawie pisaliśmy już około ubiegłorocznych wakacji. Przed tamtą letnią kanikułą publikowaliśmy informację Urzędu Miejskiego w Żywcu o tym, że temat ma być rozwiązany na początku ubiegłego roku szkolnego. Na miejsca do parkowania miał być przeznaczony pobliski trawnik. Takie rozwiązanie nie zyskiwało jednak aprobaty wielu mieszkańców, uskarżających się na i tak małą ilość terenów zielonych. Po wakacjach burmistrz Antoni Szlagor stwierdził, że to sprawa do rozwiązania w dalszej perspektywie. Prawdopodobnie teraz ten czas nadszedł.

 „Nowe rozwiązanie”

Burmistrz przywołał ten temat ponownie na swojej stronie FB, informując, że niebawem będą podejmowane stosowne kroki.

„16 października odbędzie się spotkanie z rodzicami uczniów uczęszczających do Szkoły Podstawowej nr 5 w Żywcu. Największym problemem, z jakim musimy sobie poradzić jest organizacja ruchu, w taki sposób, aby samochody, z których wysiadają uczniowie nie blokowały ulicy Komisji Edukacji Narodowej i nie powodowały realnego zagrożenia dla zdrowia i życia uczestników. Kilkanaście miesięcy temu zaproponowałem rozwiązanie, by zorganizować w miejscu obecnie pustego trawnika parking. Pojawiły się opinie, że to pozbywanie się terenów zielonych, itd. Ponadto opinie w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego nie były dla tego rozwiązania pochlebne. Na spotkaniu z rodzicami przedstawię Państwu propozycję nowego rozwiązania komunikacyjnego, który chce z Państwem omówić.” - napisał Antoni Szlagor.

 

Udostępnij

2
+2
0
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę