Znów obsuwa z obejściem? - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nie kończą się zawirowania wokół budowy „obejścia Węgierskiej Górki”.

Jedziesz 8 km

Portal Rynek Infrastruktury poinformował, że Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zamierza powtórzyć ocenę ofert złożonych w przetargu na wyłonienie wykonawcy brakującego odcinka S1 na naszym terenie. Odrzuci przy tym propozycję wcześniej wyłonionego Toto Construzoni Generali i konsorcjum Salini.

Powodem zmiany decyzji jest orzeczenie Krajowej Izby Odwoławczej. Do KIO odwołało się trzech wykonawców: konsorcjum Salini, Mirbud oraz China Railway. Izba uwzględniła część podnoszonych przez nich zarzutów. Dotyczyły one ofert złożonych przez Toto oraz Salini. W przypadku obu wykonawców skutecznie podważone zostało wykazywane w ofertach doświadczenie personelu. Podane przez wykonawców informacje z tego zakresu zostały uznane za wprowadzające w błąd.

Oferta Toto – 1,18 mld zł - była najtańsza i jak jedyna mieściła się w budżecie strony zamawiającej. Po rozstrzygnięciu KIO (zakładając, że nie będzie odwołania do sądu) najtańszą ofertą jest propozycja konsorcjum na czele z Mirbudem (partnerzy to Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów Kobylarnia oraz Prywatna Spółka Akcyjna Zrzeszenie Budowlane Interbudmontaż) warta 1,378 mld zł, a na drugim miejscu wyceniona na 1,498 mld zł oferta konsorcjum Przedsiębiorstwa Usług Technicznych Intercor oraz chińskiej firmy Stecol Corporation.

 

Udostępnij

0
-5
5
Reklama
Reklama
Fundacja Pomocy Dzieciom w Żywcu
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę