Wniosek o spalarniach. Radni znów w niemocy? - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Żywieccy rajcowie zebrali się jeszcze w mijającym roku na sesji nadzwyczajnej. Zakończą rok 2018 tematem RDF bowiem obradowali nad wnioskiem Stowarzyszenia „Żywiec Nasza Przyszłość”.

Rada grudzien

Równo tydzień po analizie pisma poseł Małgorzaty Pępek, o czym pisaliśmy TUTAJ, Rada Miejska w Żywcu, w czwartek 27 grudnia, zajmowała się kolejnym wnioskiem. Stowarzyszenie „Żywiec Nasza Przyszłość” wniosło o przyjęcie uchwały wprowadzającej do procedowanego właśnie Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego zakazu budowy instalacji do termicznego przetwarzania odpadów, spalarni paliwa wytworzonego na bazie odpadów, w tym RDF i pre RDF.

Stowarzyszenie uzasadnia taki ruch między innymi tym, że obecny projekt MPZP nie uwzględnia istotnych uregulowań, wynikających z innych zapisów prawa miejscowego. Według wniosku, na podstawie Prawa Ochrony Środowiska Sejmik Województwa Śląskiego może wprowadzić ograniczenia w działaniu takiej instalacji. Przywołana jest też sprawa braku sieci dystrybuującej ciepło z tych instalacji oraz to, że miałyby działać w ciągu całego roku kalendarzowego. Całość wniosku można przeczytać pod tekstem.

 Znów  "nie ten adres"?

Można stwierdzić, że efekt był podobny, jak w przypadku pisma posłanki Małgorzaty Pępek. Pisaliśmy wówczas, że władze odrzucają od siebie ten temat jak zgniłe jajo. Stanowisko rady również teraz przedstawił radny Paweł Szczepanik, stwierdzając, iż według przepisów prawa Rada Miejska w Żywcu i w tym przypadku nie jest właściwym adresatem.

- Rada Miejska jest zobowiązana przekazać ten wniosek Burmistrzowi Miasta Żywca - stwierdził Paweł Szczepanik, przewodniczący Komisji Skarg i Wniosków.

W efekcie, przy stosunku głosów 15 za, 3 przeciw i 1 wstrzymujący się (imienne wyniki pod tekstem), podczas sesji Rady Miejskiej w Żywcu podjęto uchwałę o przekazaniu wniosku burmistrzowi Żywca. Pełna treść uchwały również dostępna poniżej.

pdfUchwala.pdf103.44 KB

Wyniki glosowania

Stowaarzyszenie Zywiec

Stowaarzyszenie Zywiec 2

Udostępnij

6
+5
1
Reklama
Reklama
Fundacja Pomocy Dzieciom w Żywcu
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę