Sąsiedztwo zamku do wynajęcia - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Żywiecki „Ratusz” oferuje do najmu lokal, w którym niedawno znajdowała się znana kawiarnia.

DeKaffe

Powierzchnia nie jest mała, a przede wszystkim chodzi o obiekt z wyjściem do parku żywieckiego i na dziedziniec Starego Zamku, w sąsiedztwie jego wozowni. Do niedawna mieściła się w nim kawiarnia „DeKaffe”. Dokładna powierzchnia lokalu przy ul. Zamkowej 2 to 143 m kw., z przeznaczeniem na prowadzenie lokalu gastronomicznego,przy wynajmie na 10 lat. To lokal użytkowy nie wyodrębniony prawnie, położony w budynku na działce ewidencyjnej nr 1496/8 objętej księgą wieczystą nr BB1Z/00135791/4, stanowiącej własność Gminy Żywiec.

Jest ogródek, ale i kaucja

 „Lokal znajduje na parterze w budynku wchodzącym w skład oficyn i wozowni Starego Zamku objętym ścisłą ochroną konserwatora zabytków (wpis do rejestru zabytków pod nr A-489/86). Posiada dwa wejścia, jedno bezpośrednio z ulicy Zamkowej, drugie od strony parku z dziedzińca pomiędzy zamkami. Lokal składa się z 2 sal konsumpcyjnych i 5 mniejszych  pomieszczeń stanowiących WC, zaplecze gospodarcze i pomieszczenia dla personelu. Wyposażony w instalacje: elektryczną (aktualnie brak umowy na dostarczanie energii elektrycznej), centralnego ogrzewania z sieci miejskiej, wodociągową, kanalizacyjną oraz teletechniczną. Lokal dotychczas mieścił kawiarnię „DeKaffe”, obecnie jest nieumeblowany, wymaga nakładu finansowego na odnowienie i przystosowanie do działalności gastronomicznej. Istnieje możliwość zagospodarowania jednego z pomieszczeń na kuchnię, po spełnieniu dodatkowych warunków. Koszty poniesione przez najemcę nie będą podlegały zwrotowi po zakończeniu lub po wcześniejszym rozwiązaniu umowy, za wyjątkiem wypowiedzenia umowy z przyczyn leżących po stronie Wynajmującego.

Niezależnie od czynszu z tytułu najmu lokalu najemca zobowiązany będzie do uiszczania opłat z tytułu bieżących kosztów eksploatacyjnych (energia elektryczna, zużycie wody i odprowadzenie ścieków, centralne ogrzewanie, wywóz odpadów), a także do uiszczania podatku od nieruchomości, w bieżącym roku to 285,-zł w skali miesiąca. Ustalony czynsz będzie corocznie waloryzowany wg wskaźników wzrostu cen towarów i usług konsumpcyjnych, ogłaszanych przez GUS.

Najemca będzie miał możliwość na terenie przylegającym do lokalu od strony parku, w ramach osobnej umowy, zorganizowania w okresie wiosenno-letnim ogródka. Będzie też zobowiązany do wpłaty przed podpisaniem umowy najmu kaucji w wysokości sześciokrotnego wylicytowanego czynszu, która będzie stanowiła zabezpieczenie interesów ekonomicznych wynajmującego. Kaucja będzie zwrócona po zakończeniu lub rozwiązaniu umowy i wydaniu lokalu Gminie Żywiec.” - głosi dokładna treść ogłoszenia Urzędu Miejskiego w Żywcu.

Wywoławczy czynsz najmu wynosi 2 460 zł brutto miesięcznie (w tym podatek 23% VAT). Wadium w kwocie 2000 zł należy wpłacić do 22 marca br. Sam przetarg natomiast odbędzie się w Urzędzie Miejskim w Żywcu 26 marca o godz. 10.00. Bliższe informacje można uzyskać pod numerem tel. 33-475-42-33.

 

Udostępnij

3
-3
6
Reklama
Reklama
Fundacja Pomocy Dzieciom w Żywcu
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę