Konsultacje nt. niskiej emisji. Dla kogo? - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Planowane są dopłaty do wymiany kotłów, a wcześniej konsultacje na ten temat. Nie dla każdego jednak. I promocji brak.

Smog kopca

Burmistrz Antoni Szlagor zaprasza do konsultacji na temat projektu Rady Miejskiej w Żywcu w sprawie uchwalenia zasad udzielania dotacji celowej w ramach "Programu ograniczenia niskiej emisji w mieście Żywcu" w 2019 roku. Konsultacje nie są jednak przeznaczone dla pojedynczych i niezrzeszonych mieszkańców miasta, a dla organizacji pozarządowych. Nie mają one wiele czasu na wypowiedzenie się w temacie projektu, ponieważ konsultacje zaplanowane są do wtorku 26 marca, natomiast w Biuletynie Informacji Publicznej ogłoszone zostały 19 marca. Opinie i uwagi organizacje mogą składać do najbliższego wtorku, w formie pisemnej w Biurze Podawczym Urzędu Miejskiego w Żywcu, Rynek 2, w godzinach jego pracy. Decyduje data wpływu pisma do urzędu (data jego rejestracji w Biurze Podawczym).

Co w projekcie?

Najważniejszym punktem projektu uchwały, dotyczącej udzielania dotacji celowej w ramach PONE jest zapewne kwota pomocy. Wysokość maksymalnego dofinansowania, zawarta w projekcie, miałaby wynieść 50% ceny nowego kotła, ale maksymalnie 6 tys. zł. Dotyczy to zarówno wymiany starych źródeł ciepła na nowe źródła ciepła węglowe retortowe, niskoemisyjne, pelet, gazowe, olejowe, elektryczne, zgazowujące węgiel kamienny i/lub drewno, jak i zastąpienie starego źródła ciepła węzłem wymiennikowym, podłączonym do miejskiej sieci ciepłowniczej. Wysokość dofinansowania będzie ustalana każdorazowo indywidualnie. Środki na nie będą pochodzić z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska oraz z budżetu miasta Żywca. Pośród wymogów znajduje się między innymi niezaleganie z podatkami wobec gminy, oddanie starego źródła ciepła itp. Całość projektu uchwały można znaleźć w pliku pod tekstem.

pdfRegulamin__PONE_2019.pdf4.08 MB

 

Udostępnij

3
-2
5
Reklama
Reklama
Fundacja Pomocy Dzieciom w Żywcu
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę