Żywiec Zdrój - rozpoczęła się rozbudowa - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

W konsekwencji zakład ma zwiększyć powierzchnię o ponad 4 tys. metrów kwadratowych i zatrudnić nowych pracowników.

Zywiec Zdroj Radziechowy

O planach rozbudowy zlokalizowanego na terenie Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Wieprzu zakładu firmy Żywiec Zdrój, należącej do koncernu Danone pisaliśmy już rok temu. Teraz rozpoczęły się prace. Rozbudowę wykonuje firma Budimex. Jej obecnie zakładane koszty to 38,25 mln zł. Prace maja potrwać do lutego 2020. W ich konsekwencji rozlewnia w Wieprzu zwiększy powierzchnię z 8,6 tys. m. kw. na 13 tys. m. kw. Ma też zatrudnić koło 20 nowych pracowników.

Zakład na terenie Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (gmina Radziechowy – Wieprz) został uruchomiony w 2016 roku. Znajduje się tam nie tylko produkcja, ale też zaplecze techniczne, czy powierzchnie magazynowe i biurowe. Kosztowało to 100 mln zł. 

Żywiec Zdrój należy do koncernu Danone – to światowy lider na rynku żywności dopasowanej do potrzeb odbiorcy na każdym etapie jego życia. W Polsce funkcjonują 4 spółki należące do grupy: Danone (świeże produkty mleczne), Żywiec Zdrój (woda i napoje), Nutricia (żywność dla niemowląt i małych dzieci) oraz Nutricia Medyczna (żywność medyczna), które łączy podwójne zobowiązanie na rzecz zrównoważonego rozwoju gospodarczego i społecznego oraz realizacja misji Danone, zgodnie z którą poprzez żywność niesiemy zdrowie tak wielu ludziom, jak to możliwe. Działa w ramach 12 lokalizacji w kraju, w których zatrudnienie znajduje łącznie niemal 3 500 osób. 

Źródło: money.pl

Udostępnij

6
+4
2

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę