Ciepłownie/spalarnie - Stowarzyszenie jednak stroną - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Pierwsze postanowienie, na szczeblu regionalnym nie było korzystne. Odwołanie się przyniosło zmianę.

Spalarnia pomiary

Stowarzyszenie „Żywiec Nasza Przyszłość” otrzymało pismo z Generalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Warszawie. Organizacja zwróciła się tam z odwołaniem, po tym jak Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska w Katowicach nie włączył jej jako strony, w tryby postępowania w sprawie wydania decyzji środowiskowych uwarunkowanych dla budowy ciepłowni na biomasę i paliwo alternatywne, na sześciu działkach w obrębie 00007 w Żywcu:

„Uchylam zaskarżone postanowienie w całości oraz dopuszczam Stowarzyszenie „Żywiec Nasza Przyszłość” do udziału na prawach strony w ww. postępowaniu.”

Wcześniejsza decyzja RDOŚ wydana była 19 marca br. Co w praktyce oznacza ta decyzja?

-To bardzo dobra wiadomość. GDOŚ uznał, słusznie, że reprezentujemy ważny interes społeczny. Jako strona, nasze stowarzyszenie będzie teraz miało wgląd w przebieg sprawy, dotyczącej budowy ciepłowni lub spalarni w Żywcu, a przede wszystkim dostęp do informacji i dokumentów. Będzie to miało wpływ na transparentność w postępowaniu w kierunku wydania decyzji środowiskowej - powiedziała Prezes Zarządu Stowarzyszenia "Żywiec Nasza Przyszłość" Joanna Ostrowska.

Decyzja GDOŚ jest ostateczna. Decyzja RDOŚ z kolei, co do uwarunkowań środowiskowych budowy ciepłowni/spalarni, przed nami i możemy na nią jeszcze długo poczekać.

stowarz

Udostępnij

20
-24
44

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę