Skatepark - plany rozbudowy - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Ta faza działań ma być zakończona do jesieni.

Urząd Miejski w Żywcu ogłosił przetarg na wyłonienie wykonawcy rozbudowy skateparku w żywieckim parku miejskim. Na razie będzie to pierwszy etap.

Zakres prac obejmować będzie splantowanie i oczyszczenie terenu, przygotowanie go pod wykonanie nawierzchni, wytyczenie planowanej rozbudowy skateparku, przeniesienie istniejącej przeszkody quarter pipe w inne miejsce, korektę położenia dwóch przeszkód typu bank ramp, rozbudowę istniejącego obiektu o nowe powierzchnie.

Położona zostanie płyta żelbetonowa. Mają być tez postawione nowe przeszkody, a strefa bezpieczeństwa zostanie obsiana trawą. Wykonawca będzie musiał również przygotować teren do przyszłej instalacji oświetlenia.

 Po wakacjach

Urząd Miejski w Żywcu planuje przeznaczyć na ten cel 136,5 tys. zł. Finalizacja prac przewidziana jest w ofercie przetargowej na koniec września tego roku.

O rozbudowie skateparku burmistrz Szlagor mówił i pisał jeszcze z początkiem 2018 roku. Według ówczesnych informacji rewitalizacja miała nastąpić jeszcze w ubiegłym roku. Ten plac rekreacji znajduje się na terenie żywieckiego parku zamkowego, a więc na obszarze będącym zabytkiem. Żywiecki Ratusz opublikował w Biuletynie Informacji Publicznej zgodę Śląskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków na przeprowadzenie tych prac. Co ciekawe, wniosek złożony był do tego urzędu 15 października ubiegłego roku, natomiast dokument posiada datę ważności do 31 grudnia 2018 r.

 

Udostępnij

3
+2
1

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę