INKA i zamieszanie. Kto zwróci za bilet? - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nadeszło lato. Nie tylko wakacje, ale też wyczekiwane przez wielu i przez niemniej wielu od dawna rozgłaszane weekendowe przejazdy pociągu INKA z Warszawy Wschodniej do Zwardonia i z powrotem. Jak sie okazuje, nie pozbawione jednak pewnych zawirowań.

Dworzec PKP

W niedzielę pociąg miał wracać do Warszawy wyjeżdżając z Żywca o godz. 16.26. Zapowiadane jednak było przez megafony jego opóźnienie, nawet dochodzące do 80 minut. W międzyczasie miał pojawić się inny pociąg w kierunku Katowic. Pasażerowie jadący właśnie tam, a chcący być o czasie lub przynajmniej wcześniej niż spóźnioną INKĄ, musieli wykupić inny bilet, gdyż jak nie od dziś wiadomo, poszczególne spółki kolejowe nie respektują biletów innych grup kolejowych. Podróżni zostali poinformowani, że zwrotu kosztów biletów będą mogli dochodzić indywidualnie. Chciałoby się zacytować popularne w mowie potocznej powiedzenie: "im dalej w las, tym więcej drzew".

Jak się dowiedzieliśy u źródła, którym jest w ty przypadku spółka Intercity S. A., w takim przypadku bilety - według oficjalnej informacji przynajmniej - powinny być honorowane. Jeśli jednak już zostały zakupione kolejne, zwrotu można się domagać składając wniosek reklamacyjny, wraz z niezrealizowanym biletem na przejazd pociągiem tej spółki. Gdzie? W najbliższym punkcie kasowym Intercity S.A. Nie ma niestety takiego w Żywcu, najbliższy znajduje się na Dworcu Kolejowym Bielsko-Biała Główna. Można też taki wniosek przesłać pocztą, najlepiej listem poleconym, z podaniem danych przelewowych i dopiskiem celu korespondencji na kopercie, na adres:

PKP Intercity S. A.

Al. Jerozolimskie 142a

02-305 Warszawa

Udostępnij

3
+3
0

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę