Znów grudzień ze Zwrotką Ż - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

W piątek 18 grudnia żywczanie dadzą butelkom drugie Ż w akcji ekologicznej zorganizowanej przez Arcyksiążęcy Browar w Żywcu. W ten sposób zadbają o środowisko i swoje najbliższe otoczenie. Dodatkowo za każdą zwróconą butelkę żywiecki browar przeznaczy 1 zł na posiłki dla służby zdrowia z lokalnej gastronomii.

zwrotka z

Celem akcji jest zachęcenie mieszkańców miasta do oddawania butelek zwrotnych. Dlaczego? Butelki zwrotne to najbardziej przyjazne dla środowiska opakowanie, w którym dostępne jest piwo - w ciągu 5 lat może być wykorzystane ponownie nawet 25 razy bez żadnego dodatkowego przetworzenia. Dodatkowo Arcyksiążęcy Browar w Żywcu za każdą oddaną butelkę w strefie przeznaczy 1 zł na zakup posiłków dla personelu medycznego ze Szpitala Powiatowego w Żywcu, by w ten sposób podziękować za ich pracę. Posiłki zostaną zakupione w okolicznych lokalach, które ponownie znajdują się w trudnej sytuacji finansowej spowodowanej pandemią. Specjalna strefa będzie dostępna dla mieszkańców na żywieckim rynku od 18-20 grudnia.

Segreguj bezpiecznie

W obliczu obecnej sytuacji pandemicznej, strefa będzie zabezpieczona zgodnie z zasadami reżimu sanitarnego i nie trzeba będzie wchodzić do środka, by oddać butelki. Obsługa strefy obowiązkowo będzie nosić maseczki ochronne, a Arcyksiążęcy Browar w Żywcu zapewni je także mieszkańcom. Dodatkowo przed wejściem dostępne będą środki dezynfekcyjne.

- Arcyksiążęcy Browar w Żywcu czuje szczególną więź z mieszkańcami tego regionu i każda organizowana przez nas akcja ma dla nas ogromne znaczenie. Co więcej widzimy efekty naszych działań, co zachęca nas do podejmowania kolejnych. Promowanie butelek zwrotnych jest od lat wpisane w nasze działania z zakresu zrównoważonego rozwoju, a w Żywcu już po raz drugi razem z mieszkańcami i pracownikami browaru będziemy mogli dać butelkom drugie Ż. Za każdą oddaną butelkę przekażemy 1 zł na zakup posiłków dla żywieckiego szpitala, który wsparliśmy także na początku roku podczas I fali pandemii. Co więcej posiłki będą pochodziły z lokalnych restauracji, które ponownie znajdują się w trudnej sytuacji. Gorąco zachęcam wszystkich do wzięcia udziału w wydarzeniu, liczy się każda butelka – mówi Paweł Bernatek, dyrektor Arcyksiążęcego Browaru w Żywcu.

W specjalnej strefie na rynku mieszkańcy Żywca będą mogli oddać butelki zwrotne bez paragonu marek Żywiec, Brackie Żatecky Pils, Leżajsk, Specjal, EB, Warka, Warka Radler, Tatra, Królewskie, Namysłów Pils. W ramach akcji na żywieckim rynku stanie także podświetlany napis Żywiec, który pozostanie tam na dłużej.

– To świetna wiadomość, że już po raz drugi w naszym mieście organizowana jest akcja ekologiczna, która niesie za sobą korzyści dla środowiska, ale także dla naszej małej ojczyzny. To dzięki zeszłorocznej akcji w Żywcu rosną dziś drzewa tlenowe, które pochłaniają zanieczyszczenia. Ten rok jest szczególny i trudny dla każdego, zwłaszcza dla pracowników służby zdrowia, dlatego cieszę się, że to oni otrzymają wsparcie w postaci voucherów na posiłki i to z naszych żywieckich restauracji. W zeszłym roku podczas Świątecznej Zwrotki Ż w ciągu 10 dni zebraliśmy 6800 butelek. Jestem przekonany, że wspólnymi siłami pobijemy ten wynik – mówi Antoni Szlagor, Burmistrz Żywca.

Zwrot opakowań będzie możliwy bez okazania paragonu, a za zwróconą butelkę każdy otrzyma 0,35 zł. Tegoroczna akcja w Żywcu jest częścią realizowanej od lat kampanii „Daj butelce drugie życie”, w ramach której można oddawać butelki zwrotne bez paragonu w ponad 6 tys. sklepów na terenie całej Polski, w tym w sklepach w Żywcu: na Osiedlu Młodych 1 oraz w sklepie Na Borach 1. Szczegółowa mapa sklepów oraz specjalny formularz dla zainteresowanych sklepów dostępny jest na stronie zwrocbutelke.pl.

Udostępnij

1
+1
0
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę