Pociąg (do) Jazztivalu wystartował! Dziś Bielsko! - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Muzycznie perfekcyjnie, gorąco mimo niskich temperatur w amfiteatrze - wczorajszy wieczór w Ustroniu należał do Jazztivalu, który tym samym zainaugurował swoją obecność w naszej okolicy. Publiczność usłyszała nie tylko autorskie utwory kompozytora i multiinstrumentalisty Grzegorza „Grzecha" Piotrowskiego, (niegdyś twórcy jazowej formacji Alchemik, który współtworzyli również bracia Golcowie) w różnych muzycznych aranżacjach i stylizacjach - od rytmów i wokalu rodem z Zielonego Przylądka po arabskie brzmienia i fusion.

21682399 1491482960934455 1459130364 o

Wspólnie z gośćmi - jemeńsko-polską hipnotyzującą głosem wokalistką Rasm Al-Mashan, doskonałą na klawiszach Agą Derlak, śpiewającym „na językach”, niezwykle improwizującym wokalnie i werbalnie Ghostmanem (znanym już w Beskidach z koncertów m.in. w bielskim pubie Bazyliszek), wraz z wybitnym muzykiem rodem z Syrii Adebem Chamounem, grającym na różnych - arabskich, perskich i latynoskich instrumentach perkusyjnych oraz kontrabasistą Marcinem Lamhem wykonał też m.in. utwory norweskiego saksofonisty Jana Garbarka. Atmosfera była wyjątkowa - kameralny i otwarty dialog artysty z publicznością, dużo humoru, nieoczekiwane, nieplanowane dźwięki (czy to przejeżdżający nieopodal pociąg, czy to przez chwilę szczekający pies) i do tego genialne brzmienia instrumentów oraz kunszt artystów, świetne nagłośnienie, akustykę miejsca i subtelne efekty świetlne - stworzyły wczoraj wyjątkowy spektakl muzyczny. Mimo, że na scenie zabrakło Sebastiana Karpiela-Bułecki (jego córka trafiła do szpitala), Jazztival wystartował z ogromną siłą, niespotykanymi brzmieniami i nadzieją na ogromny rozmach. Jest nam miło patronować medialnie tym wydarzeniom.

Wczoraj jeszcze z ustrońskiego amfiteatru Jazztival przeniósł się do bielskiego klubu jazzowego metrum, gdzie będzie trwał jeszcze dziś i jutro wieczorem.

*** Grzegorz ''Grzech'' Piotrowski to polski kompozytor, producent i multiinstrumentalista. Współpracował m.in. z takimi artystami jak Marysia Starosta, Reni Jusis czy Budka Suflera. Od 2009 roku aktywnie działa jako założyciel World Orchestry, która skupia wielu artystów muzyki improwizowanej z kilkudziesięciu krajów. Jest inicjatorem, lokomotywą Jazztivalu.

***Jeszcze dziś:
16.09.2017 godz. 20:00, Metrum Jazz Club (Bielsko – Biała) – Anton Revnyuk LRK Trio (Rosja) | besquidians feat. DZIEDZIC


17.09.2017 godz. 20:00, Metrum Jazz Club (Bielsko – Biała) – Eivind Aarset Quartet (Norwegia) | Kasia Pietrzko Trio

Udostępnij

3
+3
0
Reklama
Reklama
Fundacja Pomocy Dzieciom w Żywcu
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę