Radiowa "Trójka" jutro z Żywca! - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Program 3 Polskiego Radia kontynuuje reporterską podróż po Polsce. W ramach cyklu „Trójka wraca do korzeni” zawita do naszego miasta już we czwartek!

zamek trojka

 Od 2016 roku do teraz dziennikarze stacji z ul. Myśliwieckiej odwiedzili już kilkanaście miast i miasteczek: Gołdap, Gdynię, Rabkę-Zdrój, Kłodzko, Toruń, Cieszyn i wiele innych. W każdym miejscu, do którego zaglądają, opowiadają słuchaczom o tradycjach miasta i regionu, przybliżają ich specyfikę, wracają do ważnych dat i miejsc w historii.
Tak będzie również w najbliższy czwartek w Żywcu. Tego dnia na antenie Trójki nie zabraknie ciekawych informacji o atrakcjach turystyczno-krajoznawczych i zwyczajach mieszkańców miasta położonego w malowniczych Beskidach i należącego niegdyś do Habsburgów. Ponadto usłyszymy mało znane ciekawostki z historii i teraźniejszości regionu, a reporterka Programu 3 – Magdalena Karczewska – zaprosi do rozmowy liderów lokalnej społeczności: gospodarzy miasta, przewodników i animatorów kultury – jednym słowem ciekawych ludzi, mieszkańców Żywca i okolic.
– Słuchaczom Programu 3 to miasto z pewnością kojarzy się z Męskim Graniem. Do szkoły uczęszczała tu współpracująca z Programem 3 Polskiego Radia Monika Brodka, stąd też pochodzi Tomasz Konior – architekt, który wymyślił bryłę Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach  – mówi Magdalena Karczewska, która odwiedzi z reporterskim mikrofonem Żywiec.
– Będzie oczywiście folklor górali żywieckich, będzie też niestety smog i lokalne pomysły na walkę z nim. Porozmawiamy sporo o górskich wędrówkach, bo z miasta widać najwyższy szczyt Beskidu Żywieckiego czyli Babią Górę. Nad Kotliną Żywiecką wznoszą się też Pilsko i Skrzyczne, a do Zakopanego jeździ się stąd przez Słowację – zapowiada Magdalena Karczewska.
Jej relacje z Żywca zostaną wyemitowane w porannym i popołudniowym wydaniu „Zapraszamy do Trójki”: o godz. 6.40, 7.40, 16.20, 16.40 i 18.35. Mieszkańcy Żywca i turyści natomiast zapraszani są na spotkanie z dziennikarką Programu 3 na miejscowy rynek w godzinach 6.00-9.00 i – po raz drugi – tym razem przed kino „Janosik” - między godz. 16.00 a 19.00.

Udostępnij

1
0
1

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę