U św. Floriana bez gitar. Nowe nagłośnienie - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

W Kościele pw. św. Floriana w Żywcu Zabłociu montowane jest nowe nagłośnienie. Czy w związku z niedawnymi zakazami Konferencji Episkopatu Polski?

Glosniki w kosciele

 W kościele montowane jest nowe nagłośnienie pewnej słynnej i wyspecjalizowanej w tego typu akustyce firmy. Zainstalowane zostaną: wzmacniacz cyfrowy najwyższej klasy, cyfrowe kolumny głośnikowe, zapewniające czyste, naturalne brzmienie emitowanych dźwięków, mikrofony pojemnościowe oraz zestaw z mikrofonem bezprzewodowym. Poprzednie nagłośnienie Firmy ORION jest już przestarzałe - działało 20 lat - i w ostatnim czasie nie zdawało już egzaminu. Obecnie instalowane jest nowe – jak poinformowała kancelaria parafialna- na prośbę wielu parafian. Kancelaria prosi też tych, którzy mają taką możliwość, o wsparcie tego dzieła ofiarami składanymi w tym miesiącu na tacę w kopertach.
Nagłośnienie montuje mająca doświadczenie w instalacjach kościelnych firma z Górnego Śląska. Przesadnym chyba jest stwierdzenie parafii, że znana jest w całym świecie, ale rzeczywiście posiada referencje wielu świątyń, szczególnie tych zlokalizowanych na Ukrainie i we wschodniej Polsce.
Można się zastanawiać, czy aby wymiana nie miała miejsca zbyt późno i czy będzie co nagłaśniać? W październiku bowiem, podczas 377. zebrania plenarnego Konferencji Episkopatu Polski w Lublinie, polscy biskupi podjęli decyzję o uporządkowaniu zasad muzyki liturgicznej w kościołach katolickich w Polsce. Uchwalono zakaz wykonywania podczas mszy piosenek o zbyt świeckim charakterze. Uznano też, że  podczas nabożeństw nie ma miejsca na instrumenty, które są kojarzone ze współczesną muzyką rozrywkową. Chodzi oczywiście o instrumentarium takie, jak: gitara elektryczna i perkusja. Oznacza to, że przez nowe głośniki nie będzie się dało słyszeć m.in. rocka, znanego z tekstów bardzo religijnych, takiuch jak u zespołów Luxtorpeda czy Houk.

Udostępnij

2
+2
0
Reklama
Reklama
Fundacja Pomocy Dzieciom w Żywcu
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę