Janosik wśród 15 kin w Polsce - historia Johna Coltrane'a - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

W kinie Janosik odbędzie się specjalny, jednorazowy seans filmu dokumentalnego "Chasing Trane. Historia Johna Coltrane'a". Tylko 15 kin w Polsce ukaże historię słynnego saksofonisty.

Chasing trane2

23 września widzowie żywieckiego kina będą mogli zobaczyć jedyną taką projekcję w Polsce. "Chasing Trane. Historia Johna Coltrane'a" zostanie wyświetlony o godzinie 20.00. Uczestnicy otrzymają specjalny, bezpłatny dodatek gazety JazzPRESS z niespodzianką.

 

Co czeka widza?

Prowokujący do myślenia film o wybitnym, nieszablonowym artyście i myślicielu, którego przekraczająca granice muzyka w dalszym ciągu wywiera wpływ na ludzi na całym świecie. Historia demonów i ciemności, wytrwałości i odkupienia - niesamowita podróż duchowego wojownika; droga, która przekracza wszelkie bariery rasowe, religijne, wiekowe i geograficzne. W filmie można usłyszeć fragmenty prawie 50 nagrań Coltrane'a z okresu całej jego kariery. Chociaż Coltrane nigdy nie brał udziału w żadnych wywiadach telewizyjnych, a tylko kilku w radiu, wielokrotnie udzielał wywiadów do muzycznych magazynów i gazet. Ich fragmenty, cytowane przez Denzela Washingtona pokazują, co John Coltrane myślał i czuł w ważnych momentach swojego życia.

 

Coltrane, czyli król jazzu

John Coltrane saksofonista i kompozytor, jeden z najważniejszych muzyków w historii jazzu. Ikona, która wciąż inspiruje kolejne pokolenia muzyków do rozwoju i szukania własnych ścieżek nie tylko w muzyce. Jako lider nagrał ponad 100 albumów, w tym "Giant Steps" i "A Love Supreme", które należą do ścisłej czołówki kanonu światowego jazzu. W swojej twórczości przeszedł od melodyjności "Blue Trane"aż do atonalności "Ascension". Brał też udział w nagraniach najważniejszych płyt innych twórców, takich jak Miles Davis (m.in. "Kind of Blue"), Thelonious Monk i wielu innych. 

Oprac. MG.

Udostępnij

6
+6
0
Reklama
Fundacja Pomocy Dzieciom w Żywcu
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę