Włosi zbudują S1? Decyzja dopiero w III kwartale! - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Katowicki oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad otworzył oferty w przetargu na budowę odcinka drogi S1 Przybędza – Milówka, czyli tzw. Obejścia Węgierskiej Górki. Do zamawiającego trafiło 7 ofert, z których tylko jedna mieści się w kwocie przewidzianej na realizację tej inwestycji. 

Portal rynekinfrastruktury.pl poinformował, że oferentem tym jest włoska firma TOTO Sp. p. A Construzioni Generali, oferująca wykonanie za 1,181 mld zł. Inwestor dysponuje budżetem wysokości 1,313 mld zł. Pozostałe oferty opiewały na kwotę nie mieszczącą się w tym zakresie. Były to konsorcja: China Railway 14th Bureau Group i Polbud-Pomorze (1,582 mld zł), Metrostav Polska i Metrostav (1,794 mld zł), Intercor i Stecol Corporation (1,493 mld zł), Salini Impregilo i Salini Polska (1,440 mld zł), Mirbud, Kobylarnia i Interbudomontaż (1,378 mld zł) oraz Porr i PeBeKa (1,716 mld zł).

To kryterium cenowe – 60% wpływu na decyzję. GDDiKA oceni oferty również pod względem: personelu – 15%, właściwości przeciwpoślizgowych nawierzchni 9%, równości podłużnej nawierzchni 8%, terminu realizacji kontraktu 8%. Jak podał rynekinfrastruktury.pl tylko firma PeBeKa zdeklarowała wykonanie prac w okresie dłuższym niż 34 miesiące. Warunek GDDiKA to 37 miesięcy.

Dyrekcja przewiduje, że wybór najkorzystniejszej oferty nastąpi w III kwartale 2018 r., a podpisanie umowy z Wykonawcą w styczniu 2019 r. Przyszły Wykonawca będzie realizował zadanie w formule „Projektuj i Buduj”, co oznacza, że w pierwszej kolejności opracowana zostanie dokumentacja projektowa wykonawcza wraz z wszelkimi niezbędnymi dokumentami umożliwiającymi wejście w drugi etap, jakim będzie budowa 8,5 kilometrowego odcinka drogi S1.

Udostępnij

3
+3
0

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę