Późnogotycka tablica z Łękawicy - prezentacja - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Muzeum Miejskie w Żywcu i Muzeum Diecezjalne w Bielsku-Białej serdecznie zapraszają na prezentację późnogotyckiej tablicy Sacra Conversazione z Łękawicy po zakończonej konserwacji. 

obraz lekawica

Prezentowana tablica, wiązana z krakowskim warsztatem Marcina Czarnego, powstała w początkach XVI wieku i przedstawia Matkę Boską z Dzieciątkiem wraz ze św. Mikołajem i św. Stanisławem. Obraz pierwotnie stanowił część centralną niezachowanego do dziś tryptyku zdobiącego wnętrze spalonego 26 X 1992 roku drewnianego kościoła św. Michała Archanioła w Łękawicy z początku XVI wieku.

Prezentacja połączona z omówieniem przeprowadzonych prac konserwatorskich oraz analizą historyczno-artystyczną bezcennej tablicy odbędzie się w Muzeum Miejskim w Żywcu (Stary Zamek), ul. Zamkowa 2, we czwartek 30 stycznia 2020 r. o godz. 13.00.

W programie spotkania:

– mgr Patrycja Kucharzyk (absolwentka Wydziału Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie) – Badania i konserwacja obrazu Sacra Conversazione ze św. Mikołajem i św. Stanisławem pochodzącego z gotyckiego kościoła pw. św. Michała Archanioła w Łękawicy koło Żywca

– dr hab. Jarosław Adamowicz (Wydział Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie) – Dzieła malarstwa i rzeźby epoki gotyku i mistrzowie i ich twórcy 

– ks. dr Szymon Tracz (Konserwator Zabytków Architektury i Sztuki Sakralnej Diecezji Bielsko-Żywieckiej, Dyrektor Muzeum Diecezjalnego w Bielsku-Białej) – Kościół pw. Św. Michała Archanioła w Łękawicy – dziedzictwo utracone.

Udostępnij

2
+2
0
Reklama
Reklama
Fundacja Pomocy Dzieciom w Żywcu
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę