Na posiady tak, na Jana Pawła II nie. Dotacje z ministerstwa na kulturę - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Prawie 100 tys. zł trafi na Żywiecczyznę z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu „Kultura ludowa i tradycja”. Co ciekawe, to dokładnie taka sama kwota jak rok temu i podobni beneficjenci. Kto dokładnie będzie się cieszył z dotacji? Znów charakterystyczne rozdanie, być może z podtekstem..

chlapce

Celem przedsięwzięcia jest wspieranie zjawisk związanych ze spuścizną kultur tradycyjnych, transformacjami (przekształceniami i przemianami) poszczególnych elementów oraz współczesnymi kontekstami ich  występowania. Ministerstwo przyznało łącznie 6 mln zł na 148 projektów. Jedna z wyższych kwot - 240 tys. zł przypadnie Regionalnemu Ośrodkowi Kultury w Bielsku-Białej na organizację 57. Tygodnia Kultury Beskidzkiej. Z terenu powiatu żywieckiego dotacje otrzymają następujące podmioty:

Fundacja 9sił na dwa programy: "Muzyka Beskidu Żywieckiego" - po 20 tys. zł na trzy kolejne lata i "4. Ogólnopolska Konferencja Instrumentologiczna.Genius loci" - 20 tys. zł.

Fundacja Braci Golec: "VIII Letnie Warsztaty Artystyczne z Fundacją Braci Golec" - 20 tys. zł.

Gminne Centrum Kultury, Promocji, Turystyki Radziechowy - Wieprz "29. Posiady Gawędziarskie 31. Konkurs Gry na Unikatowych Instrumentach Ludowych i Śpiewu Tradycyjnego" - 30 tys. zł.

To jednak nie wszystko. Regulamin naboru przewiduje też listę rezerwową. Na niej, z możliwością odwołania, znajdują się m. in.:

Towarzystwo Miłośników Gilowic z programem "Nuta, jako kiejsik była...";  Gminny Ośrodek Kultury i program "Na swojską nutę" oraz Miejskie Centrum Kultury w Żywcu z programem "Jan Paweł II i Jego Święci". 

Udostępnij

1
0
1
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę