Wielkie gotowanie - zbliża się Festiwal Kwaśnicy! - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Pobiją rekord w gotowaniu zupy? Przekonamy się już niebawem. W najbliższy piątek rusza Festiwal Kwaśnicy. Gwiazdami imprezy będą m.in. Ich Troje, Baciary i Czesław Śpiewa.

Impreza odbędzie się w amfiteatrze pod Grojcem. W piątek, 11 sierpnia start o godzinie 17.00. Najpierw rekordowy garnek zostanie napełniony wodą i ustawiony na ogniu. Pół godziny później zgromadzeni pod Grojcem będą mogli zobaczyć pokaz mody. O 18.00 na scenie pojawi się pierwsza gwiazda tego wieczoru - zespół Baciary, a o 20.00 druga gwiazda - grupa Ich Troje. Po koncertach uczestnicy imprezy bawić się będą na  plenerowej dyskotece.

Konkurs z finalistką MasterChefa

W sobotę, 12 sierpnia Festiwal Kwaśnicy rozpocznie się o godzinie 14.00 od napełnienia rekordowego garnka mięsem. Na 14.30 zaplanowany jest kulinarny konkurs z Julią Cymbaluk z programu MasterChef. Godzinę później chętni do tańca będą bić rekord w Macarenie. O 16.00 wystąpi zespół Lokomotywa Band, a później każdy będzie mógł wylicytować koszulkę Roberta Lewandowskiego. O 18.00 rozpocznie się koncert pierwszej gwiazdy drugiego dnia festiwalu - zespołu Krywań, a o 20.00 na scenie pojawi się Francesco Napoli. Impreza zakończy się dyskoteką.

Finał gotowania kwaśnicy odbędzie się w niedzielę, 13 sierpnia. Start o 13.00. W programie uroczyste zakończenie warzenia zupy, przeboje Majki Jeżowskiej, bicie rekordu w największej ilości uczestników grających w łapki i puszczaniu mydlanych baniek, koncert Patryka DDP oraz pokaz mody. O 18.00 wystąpi Czesław Śpiewa. Po jego koncercie organizatorzy zaproszą na pokaz wieczorowej mody, a o 20.30 na scenie amfiteatru pojawi się piosenkarz Fancy. Koncert ten uwieńczy pokaz sztucznych ogni. O 22.00 zagrają dj Quicksilver oraz dj Marco.

Bilet wstępu na festiwal kosztuje 15 zł. Dzieci do lat sześciu wchodzą za darmo. Szczegółowe informacje na temat wydarzenia znaleźć można na stronie internetowej www.kwasnica.pl.

Ponad 40 tys. uczestników

Warto zaznaczyć, że będzie to już 14. edycja Festiwalu Kwaśnicy w Żywcu. Jak podkreślają organizatorzy, głównym celem imprezy jest promocja walorów kulinarnych, kulturalnych oraz turystycznych Podbeskidzia i nie tylko.

Festiwal cieszy się dużą popularnością. Co roku, przez trzy dni wydarzenia w amfiteatrze pod Grojcem gromadzi się około 45 tys. osób. Do tej pory na Festiwalu Kwaśnicy wystąpiły już m.in. takie gwiazdy jak: Enej, Lady Pank, Maryla Rodowicz, Krzysztof Krawczyk, Maciej Maleńczuk, Łzy, Dżem czy Budka Suflera. W gotowaniu zupy udział brali słynni mistrzowie kuchni Karol Okrasa, Pascal Brodnicki czy Maciej Kuroń.

 

O festiwalu pisaliśmy już TUTAJ i TUTAJ

Udostępnij

2
0
2
Reklama
Fundacja Pomocy Dzieciom w Żywcu
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę