Po zawodach - Run For Fun by Kornik - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Już po raz trzeci w Żywieckim Parku odbyły się Mistrzostwa Run4Fun organizowane przez Zespół Szkół Drzewnych i Leśnych. Na starcie stanęło aż 168 zawodników z 17 szkół.

Run for Fun 2

W środę 16 maja w Żywieckim Parku odbyła się trzecia edycja mistrzostw szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych Run4Fun w bieganiu, zorganizowana przez młodzież oraz nauczycieli z Zespołu Szkół Drzewnych i Leśnych w Żywcu. 168 zawodników z 17 szkół walczyło o miejsca na podium, świetnie się przy tym bawiąc. Swoją sportową postawą udowodnili, że sport to ciekawy sposób spędzania wolnego czasu.

Uczestnicy biegu zmagali się na dystansach: 1,7km- dziewczyny oraz 3,4 km- chłopcy. Zwycięzcy III Mistrzostw Szkół Gimnazjalnych i Ponadgimnazalnych Run4Fun:

-w kategorii gimnazjum wśród chłopców najlepszy okazał się Norbert Piątek, uzyskując czas 5,31 min. - w kategorii gimnazjum dziewczyn z czasem 6,11 min wygrała Natasza Jakubiec

-w kategorii klas 1-2 szkół średnich Piotr Bosak 10,45 wraz z Wiolettą Bierońską 6,21 min wywalczyli pierwsze miejsca.

Najstarsi, czyli uczniowie 3 i 4 klas szkół średnich, wykazali się dużą przewagą czasową. Zwycięzcą został Jarosław Pietrasina 10,49 min, który utrzymał swoje miejsce z poprzednich Mistrzostw i drugi raz z stanął na najwyższym podium! W kategorii dziewczyn z czasem 6,57 min bieg ukończyła Agnieszka Siwek.

Gratulujemy wszystkim zwycięzcom oraz wszystkim, którzy wystartowali w biegu! Słowa podziękowania należą się szczególnie nauczycielom oraz uczniom Kornika, bez których nie byłoby tego biegu. Jesteście wspaniali! 

***

Jednym z celów organizacji wydarzenia, było propagowanie zdrowego stylu życia oraz aktywności wśród dzieci i młodzieży. Wolontariusze z Kornika pomagali w zabezpieczeniu i oznakowaniu trasy, wraz z Kawiarnią „DeKaffe” przygotowali pyszny i zdrowy bufet, złożony z orzeźwiających napojów, warzyw oraz owoców. Nie zabrakło również słodkich smakołyków, które na tę okazję także upiekli chętni uczniowie.

Głównymi Sponsorami Mistrzostw byli: sklep sportowy Decathlon w Bielsku-Białej, Famed Żywiec oraz Przedszkole Narciarskie Dimbo. To właśnie te trzy firmy wspierają Run4Fun od samego początku, angażując się nie tylko na rzecz zakupu wartościowych i atrakcyjnych nagród, ale również w pomoc techniczną podczas biegu. Firma „Famed” ufundowała m.in. podobnie jak w latach ubiegłych, charakterystyczne już, silikonowe, czerwone bransoletki. Cieszymy się, że spora część spośród uczestników Biegu miała na rękach opaski z poprzednich edycji- tak rodzi się historia! W tym roku po raz pierwszy udało się wręczyć puchary dla opiekunów zawodników, którzy stanęli na podium, a to dzięki Żywieckiemu Browarowi Rzemieślniczemu „Krajcar”.

Wręczono bardzo wiele nagród, o czym przekonali się nie tylko zwycięzcy biegu w poszczególnych kategoriach wiekowych, ale także wygrani w towarzyszących mistrzostwom konkursach, np. konkursie udzielania pierwszej pomocy. Oprócz biegu na uczestników czekały liczne atrakcje. Wspierała nas Fundacja K2, która udzielała pierwszej pomocy uczestnikom biegu oraz uczyła jak udzielać pierwszej pomocy przy zadławieniu niemowląt, dzieci oraz dorosłych. Nadleśnictwo Jeleśnia prowadziło akcję „1000 DRZEW”, można było wziąć udział w konkursie, odpowiadając na pytania dotyczące leśnictwa oraz wygrać atrakcyjne nagrody. Jak co roku wspierał nas także Natur House, gdzie można było skosztować oczyszczającego koktajlu, zasięgnąć porady dietetycznej oraz zdobyć zaproszenia na bezpłatne konsultacje. Fitness Klub „BeFit” Bielsko-Biała również wspierał bieg i przeprowadził rozgrzewkę wraz z konkursem na najdłuższą "deskę”. Najwytrwalsze okazały się dziewczyny, które tym samym wywalczyły miesięczne karnety open do BeFit! Podczas Mistrzostw można było zarejestrować się i zostać dawcą szpiku na stanowisku DKMS.

 

Udostępnij

3
+3
0
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę