Sensacyjnie w Ostrem - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Za nami III Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych w Ekstremalnym Półmaratonie Górskim. Rok 2019 przyniósł innego zwycięzcę, niż kilka poprzednich lat, a najszybszy z żywieckiej komendy był jej szef.

zawody 3

 Wczoraj w miejscowości Ostre w powiecie żywieckim odbyły się III Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych w Ekstremalnym Półmaratonie Górskim rozegrane o puchar Komendanta Głównego Policji. Trasa biegu prowadziła szlakami górskimi z Doliny Zimnika poprzez Kościelec, Malinowską Skałę z najwyższym punktem na szczycie góry Skrzyczne. Organizatorami biegu był: Gabinet Komendanta Głównego Policji, Biuro Operacji Antyterrorystycznych Komendy Głównej Policji, Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach, Komenda Powiatowa Policji w Żywcu oraz Stowarzyszenie Integracyjne Eurobeskidy. Organizatorzy sportowej imprezy wspierani byli przez Starostwo Powiatowe w Żywcu, Regionalną Dyrekcję Lasów Państwowych w Katowicach, Zarząd Wojewódzki NSZZ Policjantów woj. Śląskiego oraz Zarząd Terenowy NSZZ Policjantów przy KPP w Żywcu.

Zmiana w czołówce

W biegu wzięło udział blisko 200 zawodników, reprezentujących różne służby mundurowe z całej Polski. Mistrzostwa rozegrano w pięciu kategoriach: kobiety do lat 40, kobiety powyżej lat 40, mężczyźni do lat 40, mężczyźni powyżej lat 40 oraz kategoria drużynowa. Na mecie wszyscy biegacze otrzymali pamiątkowe medale. W kategorii drużynowej najlepsza okazała się reprezentacja Komendy Głównej Policji. Najlepszym zawodnikiem reprezentującym Komendę Powiatową Policji w Żywcu okazał się szef żywieckich policjantów mł. insp. Michał Łukasik.

W klasyfikacji generalnej zwyciężył Michał Świadek z Kamienia. Zwycięzca tych zawodów z kilku ostatnich lat i wielu innych tego typu zmagań mundurowych, Jacek Michulec, zajął 8 miejsca. 

 

Udostępnij

3
+3
0
Reklama
Reklama
Fundacja Pomocy Dzieciom w Żywcu
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę