Kim jest radna kontrowersyjna Monika Socha? - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Trwa konflikt radnej województwa śląskiego Moniki Sochy z bielską strażą miejską. Sprawą mają zająć się policja i prokuratura. Radna jest wzburzona zachowaniem strażników. - Mają strzec porządku, a sami łamią prawo - mówi.

Strona www

Problem radnej ze strażnikami zaczął się w marcu. Monika Socha odwiedziła wtedy Powiatowy Urząd Pracy w Bielsku-Białej. Jej kierowca zaparkował samochód w niedozwolonym miejscu. Interweniowała straż miejska, doszło do kłótni.

- Strażnicy dali nam minutę na odjechanie - wspomina pani Monika i dodaje, że funkcjonariusze naruszyli jej nietykalność osobistą chwytając za rękę i próbując popchnąć na samochód. Radna uznała takie zachowanie za skandaliczne i złożyła skargę u komendanta bielskiej straży. Nasza rozmówczyni twierdzi, że w miejscu,  w którym zaparkował jej kierowca nie ma znaków zakazu zatrzymywania się i cała akcja była niepotrzebna.

Komendant straży stwierdził jednak, że jej pismo jest nieuzasadnione. Monika Socha złożyła więc kolejną skargę. Jak skończy się ten spór?

Zachowanie radnej budziło kontrowersje już w zeszłym roku. Na Facebooku publikowała ona wulgarne wpisy skierowane do swoich przeciwników. Stanisław Szwed, wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej nakazał pani Monice usunąć internetową dyskusję. Radna ogłosiła wtedy, że odchodzi z partii PiS. Do tej pory jednak nie zrealizowała tej obietnicy.

Przypomnijmy, że 32 - letnia Monika Socha wystartowała w wyborach do Sejmu w 2015 r. Kandydatka z okręgu bielskiego Prawa i Sprawiedliwości nie zyskała dużego poparcia. Nie porzuciła jednak politycznej drogi. Została radną w Sejmiku Śląskim uzyskując ok. 4,5 tys. głosów.

Monika Socha według biogramu na stronie Urzędu Marszałkowskiego jest osobą o wykształceniu średnim w zawodzie Kucharz Małej Gastronomii, Technik Żywienia i Gospodarstwa Domowego, ukończyła też Liceum Ogólnokształcące. Jest prezesem Stowarzyszenia Domy - Maria, wcześniej kojarzonego z Jerzym Mikockim, kiedyś kandydatem na burmistrza Żywca.

Jako radna wojewódzka w ubiegłym roku złożyła dziesięć interpelacji, a w bieżącym dwie.

Ostatnia dotyczyła konieczności remontu drogi w Szczyrku. Cytujemy fragment (pisownia oryginalna):

"Szanowny Panie Marszałku. Nie takie pieniądze wydaje Urząd Marszałkowski na mniej ważne rzeczy, dla tego proszę żeby Urząd Marszałkowski wraz z Zarządem Dróg Wojewódzkich sfinansował remont drogi numer 942. Sam Pan wie, że na teren Podbeskidzia tak idą małe pieniądze porównając z innymi regionami województwa, nawet mogę żec, że OCHŁAPY). Mam nadzieję, że nie dostanę z nowu odpowiedzi, która będzie artykułami paragrafami itp. Tylko konkretną, a nie wymijającą".

 

Udostępnij

8
+4
4
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę