Integracja na sportowo w Łodygowicach - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

W sobotę 6 czerwca na rozległych terenach zielonych otaczających Dworek Góralski w Łodygowicach rozegrana została XIII Ogólnopolska Spartakiada Osób Niepełnosprawnych oraz XIII Spartakiada Rodzinna – Od Juniora do Seniora, zorganizowana przez Stowarzyszenie Integracyjne Eurobeskidy.

spartakiada tyt

To pierwsza impreza sportowa po długiej przerwie wynikającej z epidemii, dlatego niezbędnym było, aby wprowadzić pewne ograniczenia. Nie przeszkodziło to jednak w dobrej zabawie i aktywności od samego rana. Dzień tradycyjnie rozpoczęto od rywalizacji osób niepełnosprawnych. W tegorocznych konkurencjach wzięli udział nie tylko sympatycy oraz sportowcy Eurobeskidów, ale także podopieczni Stowarzyszenia Serce dla Serca z Bielska-Białej oraz Stowarzyszenia Dzieci Serc z Radziechów.

Jak podkreślali organizatorzy wydarzenie miało na celu nie tylko promocje sportu jako formy rehabilitacji, ale przede wszystkim integracji osób niepełnosprawnych. Okazji ku temu było sporo. Uczestnicy mogli spróbować swoich sił w rzucie oszczepem, kręglach, biegu na 100m, rzucie piłką lekarską lub palantową. Oprócz dużej dawki aktywności organizatorzy zapewniali posiłek, pamiątkową koszulkę, a dla najlepszych puchary, dyplomy medale i nagrody.

Podczas ceremonii otwarcia i dekoracji zwycięzców nie zabrakło oczywiście przedstawicieli rządu, samorządów, sponsorów czy lokalnych działaczy. Organizatorom towarzyszyli Wiceminister Pracy, Rodziny i Polityki Społecznej Stanisław Szwed, Radny Sejmiku Województwa Śląskiego Stanisław Baczyński, dyrektor śląskiego oddziału PFRON Jan Wroński oraz dyrektor PGE Energia Odnawialna oddział Porąbka-Żar Jakub Kliś.

Po południu przyszedł czas na zmagania tytułowych juniorów i seniorów. W Spartakiadzie Rodzinnej wzięła udział maksymalna liczba osób mogąca brać udział w imprezach masowych. Począwszy od dzieci, przez dorosłych, a kończąc na osobach po 50-tce. Nic, więc dziwnego, że w sportowych zmaganiach startowały całe rodziny – dzieci, rodzice i dziadkowie, którzy zagrzewali się nawzajem do walki.

Tutaj też na zwycięzców czekały nagrody. Upominki wręczali wiceminister Stanisław Szwed, wicestarosta żywiecki Stanisław Kucharczyk, Prodziekan ds. Studenckich ATH w Bielsku-Białej dr inż. Jacek Rysiński, dyrektor ZSM-E w Żywcu dr Bogusław Wyleciał, wiceprezes Dawid Tyc oraz członek zarządu SI Eurobeskidy Wojciech Barabasz.

Na zakończenie prezes SI Eurobeskidy Stanisław Handerek zaprosił wszystkich do rywalizacji za rok.

- Cieszę się, że byliście tu dzisiaj. Niestety ze względu na panującą sytuacje nie mogliśmy się spotkać w szerszym gronie. Jednak za rok kiedy Stowarzyszenie będzie obchodzić jubileusz 25-lecia mam nadzieję, że będzie nas mogło świętować nie 150, ale 1500 - podsumował.

Udostępnij

1
0
1
Reklama
Reklama
Fundacja Pomocy Dzieciom w Żywcu
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę