Brazylia i nie tylko na festiwalu petanque - fotorelacja - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Wyjątkowym nie tylko pod względem liczby uczestników, ale i krajów z jakich przybyli, okazał się XVII Międzynarodowy Festiwal Petanque w Żywcu. 

IMAG2755

Miłośnicy boules prowadzili swoje rozgrywki praktycznie od czwartku, ale główne zawody przypadły oczywiście na sobotę (triplety) i niedzielę (dublety). Słowacy czy Ukraińcy zdążyli już do swojej obecności przyzwyczaić, przybywając w licznych grupach. W tym roku mieliśmy też gości z odleglejszych krajów. Oprócz Węgier i Białorusi byli Francuzi, Walijczycy, zawodnicy z Izraela, USA, a nawet Brazylii. Rekordowo w sobotę zapreentowało się 75 amatorskich drużyn trzyosobowych, w  niedzielę 116 dwójek. Nastąpiła też nieplanowana przerwa w rozgrywkach, wywołana ulewą. Wygrał triplet z repezentantami Polski w składzie: Tomasz Lipczyński (Wrocław), Marcin Chmiel (Dębica), Marcin Rutkowski (Łódź). W niedzielę rozgrywki trwały do późnej nocy, wśród "walczących" był wiceburmistrz Marek Czul. Zwyciężyła para z gospodarzem w składzie: Andrzej Śiż (Żywiecki Klub Boules), Tomasz Lipczyński (Sokół Wrocław).

Udostępnij

9
+9
0
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę